CENAZE TÖRENİNE KATILMAK İSTEYENLER İÇİN HATAY'DAN TOPLAM 6 OTOBÜS KALDIRILDI

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Başbakanlardan Necmettin Erdoğan'ın cenaze törenine katılmak üzere Hatay'dan toplam 6 otobüs İstanbul'a hareket etti.
CENAZE TÖRENİNE KATILMAK İSTEYENLER İÇİN HATAY'DAN TOPLAM 6 OTOBÜS KALDIRILDI
  Saadet Partisi İl Başkanı Necmettin Çalışkan, Antakya'dan cenaze törenine katılacakları uğurlaması sırasında yaptığı konuşmada, eski Başbakanlardan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'a son görevlerini yerine getireceklerini söyledi.
     Antakya'dan iki, Kırıkhan Hassa, İskenderun, Dörtyol ilçeleri ile Payas beldesinden toplam 6 otobüs dolusu partilinin İstanbul Fatih Camisi'nde yarın öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazına katılacağını ve Merkez Efendi Mezarlığı'nda toprağa verilecek Erbakan'a son görevlerini yapacaklarını ifade eden Çalışkan, '''Karayolunun yanı sıra Hatay Havaalanı'ndan uçakla İstanbul'a gidecekler olacak. Ayrıca Türk Hava Yolları (THY) ile yaptığımız görüşmelerle Adana'dan da İstanbul'a ek iki sefer konuldu. Bu kapsamda cenazeye katılmak isteyen vatandaşlarımıza kolaylık sağlanacak'' diye konuştu.
     Üzüntü içerisinde olduklarını vurgulayan Çalışkan, her şeye rağmen bu kervanın yoluna devam edeceğini, Necmettin Erbakan'ın yolunda onun ilkeleri doğrultusunda başarılı bir sınavın altından kalkacaklarını kaydetti.
     Partilerinin cumhurbaşkanı, başbakan çıkardığını belirten Çalışkan, aynı şekilde onlarca genel başkan çıkarılabilecek durumda olduklarını, bu bayrağın yerde kalmayacağını söyledi.
     Erbakan'ın ölümüyle ilgili CHP ve MHP il teşkilatı yöneticileri ile sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin kendilerini ziyaret ettiğini ifade eden Çalışkan, duyarlı davranan herkese çok teşekkür ettiğini belirtti.