KAGİDER SURUÇ BASIN AÇIKLAMASI

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); color:rgb(20, 24, 35); font-family:verdana,sans-serif; font-size:13.3333330154419px">Şanlıurfa&rsquo;nın Suru&ccedil; il&ccedil;esinde Kobane&rsquo;ye gitmek &uuml;zere bir araya gelen gen&ccedil;lere y&ouml;nelik katliamı kınıyor, hayatını kaybedenlere tanrıdan rahmet, yakınlarını yitiren herkese başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Katliam &ccedil;ok sayıda kişinin basın a&ccedil;ıklaması yapmak &uuml;zere toplandığı bir anda yaşanmış, Kobane&rsquo;de savaşın yarattığı tahribatı onarmak &uuml;zere yola &ccedil;ıkan ve bir&ccedil;oğu &uuml;niversite &ouml;ğrencisi ve 20&rsquo;li yaşlarındaki gen&ccedil;lerin yaşam hakkını elinden almıştır.</span>
KAGİDER SURUÇ BASIN AÇIKLAMASI

Gençlerin siyasi bir gençlik derneği üyesi olmaları ve siyasi faaliyet yapma kapsamındaki bir eylem sırasında meydana gelmiş olması, ifade özgürlüğüne karşı da yapılmış bir saldırıdır. Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) olarak, demokrasinin toplumun tüm kesimlerince benimsendiği, fikirlerin özgürce ifade edilip tartışılabildiği bir ortamı yaratmanın, barışın ve bir arada yaşamanın en temel koşulu olduğu görüşündeyiz. Yaşamı, demokrasi ve barışı da hedef alan bu terörü lanetliyoruz.Kayıpların acısını derinden yaşarken, böylesi bir olayın bir daha yaşanmaması için gerekli tüm önlemlerin alınmasını, faillerin tespit edilerek yargı önüne çıkarılmasını talep ediyoruz. Bir kez daha başta hayatını kaybedenlerin yakınları olmak üzere tüm ulusumuza baş sağlığı diliyoruz.

KAGİDER

Yönetim Kurulu Adına

Sanem Oktar

Başkan

 
KAGİDER SURUÇ BASIN AÇIKLAMASI haberi 24 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  1620 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle