YÜREK DİLE GEDİ Mİ

Edebiyatçılar Derneği Hatay İl Temsilciliğinden kültür ve sanat etkinlikleri aralıksız devam ediyor. Edebiyatçılar Derneği Hatay İl Temsilcisi Nebih Nafile, sanat ve edebiyata yüreğini yatırmış bir grup Hataylı okuru yerelden ve ulusaldan yazar-şairlerle buluşturdu. DASYAD yeni binasında Edebiyatçılar Derneği Hatay İl Temsilciliğince düzenlenen “Yürek Dile Geldi Mi” Söyleşi-Müzik Dinletisi ve Kitap İmza büyük ilgi ve yoğun katılımla gerçekleştirildi.
YÜREK DİLE GEDİ Mİ
Gerçekleşen etkinlikte öykü üzerine paylaşımlar yapan Edebiyatçılar Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mersin İl Temsilcisi Nazmi Bayrı vardıEdebiyatçılar Derneği Hatay İl Temsilcisi şair-yazar Nebih Nafile etkinliğin açış konuşmasında; “Yürek dile geldi mi bir kez, dilden dile okunası en güzel mısralar dökülür beyaz kâğıdın üzerine, sızar yüreklere inceden inceden. Öykü yazarı değerli Nazmi Bayrı bizleri kırmayarak Mersin’den geldi. Belleğindeki güzellikleri bizimle paylaşacak, etkinliğin sonunda kitaplarını imzalayacaktır. Derneğimizce bize ulaşan dostlarımıza elimizden geldiğince kucak açıyor, birlikte çoğalmaya çalışıyoruz. Nazmi Bey’in söyleşisi eşliğinde yerelden çok değerli isimlerle öykü-şiir ve türkülerle harmanlayacağımız etkinliğimize katılım sağlayan tüm misafirlerimize ve ev sahipliği yapan Defne Dursunlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı sevgili Edip Nurlu dostuma ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum.” Dedi. Dernek temsilcisi Nebih Nafile yönetiminde Hatay'ımızın gururu isimler; Muhsin Boz,Ahmet Özsoy, Mahmut Çetin Zorba, Bedran Cebiroğlu, Müge Sakallı, Neslihan Kanuncu Seçkin, Yusuf Vahit Karagülle, Nurettin Bellur, Selahattin Yılmaz, Yakup Şahin ve Tuncay Kutlu şiir ve öykülerini, Selahattin Şah ve Ezgi Karakaya’nın çalıp söyledikleri türküler harmanında okudular.Edebiyatçılar Derneği Hatay Temsilcisi Şair Yazar Nebih Nafile: “Değerli dostlarım, öykü, şiir, müzik, sanat ve kültür paylaşımlarınız sonsuz olsun. Çok yakında yeni projeler ve etkinliklerle sizlerle buluşmaya devam edeceğiz. Bildiğiniz üzere bu yılın başında aldığımız kararla her ay yaşayan bir değerimizi evinde ziyaret ediyoruz. 25 Mayıs Çarşamba günü saat 17.30’da “yürüyen kütüphane” olarak tanımladığım değerli eğitimci-yazar Ağabeyimiz Duran Yaşar’ı evinde ziyaret edeceğiz. Gelmek isteyen dostlarımız lütfen bizimle iletişime geçsinler.Etkinliğe katılan tüm değerli misafirlerimize, bu güzel anı çektiği güzel fotoğraflarıyla ölümsüzleştiren sevgili oğlum Merih'e, sesiyle kocaman yüreğini paylaşan sevgili kızımız Ezgi Karakaya'ya, bağlamasıyla renk katan değerli dostum Selahattin Şah'a, dernek binasında bizleri ağarlayan DASYAD Başkanı sevgili Edip Nurlu dostuma ve yönetim kurulu üyelerine, etkinlik öncesi kahvesini ısmarlayan Dursunlu Mahallesi Muhtarı değerli Ali Tarsuslu dostumuza, sanat ve sanatçının yanında duruşlarını esirgemeyen eğitimci dostlarım Zülfü Aküzüm ve Demet Kutlu Hocama teşekkür ediyorum. Nice güzel etkinliklerde bir arada olmak dileğim ile güneşiniz hiç sönmesin” Dedi.
Ressam Kaligraf sanatçısı Atıf Soğuksu Nazmi Bayrı’ya teşekkür ederek tabak içine çizdiği Atatürk Portresini günün hatırası olarak sundu. Ardından konuk yazar Nazmi Bayrı kitaplarını okurlarına imzaladı.
YÜREK DİLE GEDİ Mİ haberi 21 Mayıs 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Genel kategorisine Hatay Antakya muhabirimiz Mehmet Katırcıoğlu Reklam Danışmanı adına  tarafından  2135 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle