2. ANTAKYA ULUSLARARASI BİENALİ -BİLGİLİ: ''BİANEL KAPSAMINDA FİLM FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK''

Antakya Akademisi Derneği Başkanı Baki Bilgili, ''2. Antakya Uluslararası Bienali'' etkinlikleri kapsamında film festivali gerçekleştireceklerini söyledi.  
2. ANTAKYA ULUSLARARASI BİENALİ -BİLGİLİ: ''BİANEL KAPSAMINDA FİLM FESTİVALİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK''
Bilgili, Mimarlar Odası Hatay Şubesi'nde düzenlediği toplantıda, 15 Ekimde başlayan ve 20 Kasım tarihine kadar sürecek etkinlikler kapsamındaki film festivalinin 4?6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirileceğini ifade etti.
     Mimarlar Odası Hatay Şubesinde düzenlenecek festivalde 19 filmin gösterime gireceğini belirten Bilgili, tüm Antakyalıların davetli olduğunu belirtti.
     Bilgili, filmlerin tarımdan, enerjiye, gıdadan madenciliğe, sudan, ekonomiye kadar pek çok konuda dünyada ses getirmiş belgesellerden oluştuğunu kaydetti.
     Filmlerin ücretsiz izleneceğini anlatan Bilgili, dünyada sürdürülebilir bir yaşam için yapılan çalışmaları, hareketleri, düşünce sistemlerini, uygulamaları ve sürdürülebilir yaşam vizyonunu seyircileriyle paylaşarak bireyleri umuda ve sağduyuya davet ettiklerini belirtti.
     Mimarlar Odası Başkanı Mehmet Yaşar Coşkun da ''2. Antakya Uluslararası Bienali'' etkinliklerine katkı vermekten mutlu olduklarını söyledi.