ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİ ANTAKYA ŞUBESİ AÇILDI

 Armutlu Mahallesi Turunçlu Caddesi üzerindeki Alevi Kültür Derneği Antakya Şubesinin açılışında yaptığı konuşmada sevginin olmadığı yerde hiçbir şeyin olamayacağını ve Alevilerin öncelikle sevgiyi benimsediğini belirtti.
ALEVİ KÜLTÜR DERNEĞİ ANTAKYA ŞUBESİ AÇILDI
 
 
 
Sivas?ta yananların, Kerbelada Hüseyin'in mazlumun yanında yer alma yezite karşı durmak olduğunu söyledi.
     Özel, Armutlu Mahallesi Turunçlu Caddesi üzerindeki Alevi Kültür Derneği Antakya Şubesinin açılışında yaptığı konuşmada sevginin olmadığı yerde hiçbir şeyin olamayacağını ve Alevilerin öncelikle sevgiyi benimsediğini belirtti.
     Çağdaş örgütlenmelerin gereği olarak dernekleşmeye çalıştıklarını ifade eden Özel, ''Alevi halkının haklarını her zaman korumaya devam edeceğiz.''dedi.
 
 
     Alevi Kültür Derneği Antakya Şubesi Başkanı Cemal Ercan da 73 milyonluk Türkiye nüfusunun 24 milyonunu oluşturduklarını kaydetti.
     İnsanı insan olduğu için sevdiklerini, Türk, Kürt, Arap, Musevi, Hristiyan, Alevi, Suni, Kadın erkek, ırk,mezhep ayrımı asla yapmadıklarını vurgulayan Ercan, ülkenin bölünmez bütünlüğünden, Cumhuriyetten, demokrasiden, sosyal devletten, hukukun üstünlüğünden, laiklikten, halkların kardeşliğinden, eşit paylaşımdan, herkesin birinci sınıf vatandaş ve eşit yurttaşlığından yana olduklarını belirtti.
 
 
     Konuşmaların ardından dernek binasının açılışı gerçekleştirildi.
     Açılışa, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Murat Hayzaran, İlçe Başkanı Mevlüd Yeşildal, bazı milletvekili aday adayları da katıldı.