ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ:

ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ: -''ANTAKYA KENT MÜZESİ ŞEHRİN TANITIMI İÇİN ÇOK ÖNEMLİ''
ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ:
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, kurmayı planladıkları ''Antakya Kent Müzesi''nin şehrin tanıtımı için çok önemli olduğunu söyledi.
     Savaş, düzenlediği toplantıda, ''Kent Müzesi'' çalışmaları hakkında bilgi vererek, Antakyalı ailelerden ellerinde bulunan tarihe tanıklık edecek bilgi, belge ve materyale ihtiyaçları olduğunu belirtti.
     Herkesten destek olmasını isteyen Savaş, ''Kent Müzesi şehrin tanıtımı için çok önemli. Geçmişimizi günümüze ve de geleceğimize taşıyabilmek için böyle bir çalışma içine girdik. Ancak bilgi, belge ve materyallere ihtiyacımız var. Bu objeler müzede sergilenirken ait olduğu ailenin adı da bu müzede sonsuza dek anılmış olacak'' diye konuştu.
     Hatay Valisi Celalettin Lekesiz ise kent müzelerinin şehirler ve ülkeler için ne kadar önemli olduğuna dikkati çekerek, ''Belediyemiz bu işi ciddiye alıyor, Planlı, ayakları yere basan bir proje yürütüyor. Müzelerde elimizdeki değerler bizden çok daha iyi muhafaza edilecektir. İnsanlığa ait olan eserleri kamunun malı olarak düşünmek lazım. Topluma hizmet edecek eserleri esirgemeyiniz. Elinizdeki değerleri belediyeye teslim etmenizde yarar var''
     Savon Hotel'de düzenlenen etkinliğe, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı.