ERZİN'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YIL DÖNÜMÜ

Erzin ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
ERZİN'İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN YIL DÖNÜMÜ
Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen törende, Kaymakam İskender Yönden Belediye Başkanı Kasım Şimşek ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cafer Güneş ilk olarak araç içinde halkın bayramını kutladılar.
     Erzin Belediye Başkanı Şimşek, askerlerin ve okulların geçiş töreninin ardından yaptığı konuşmada, Erzin'in işgalden kurtarılmasında fedakarca, canları pahasına görev yapan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşları ve gaziler şükran borçları bulunduğunu söyledi.
     Şimşek, savaşın olmadığı, insanların ölmediği, barışın yer yüzüne egemen olacağı bir dünya yaratmak umuduyla tüm Erzinli'lerin işgalden kurtuluşunu kutladı.
     Konuşmalardan sonra Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Valeh Hacıyev ile Erzin Kaymakamı İskender Yönden ile Belediye Başkanı Kasım Şimşek arasında ''Kardeş Şehir Protokolü'' imzalandı.
     Törende, marka olan ''Erzin Mandalinası'' için Adana Marka ve Patent Kalite Uzmanları Bahar Sönmez ile Osman Çekirge ile Kaymakam Yönden ve Belediye Başkanı Şimşek marka sözleşmesini imza attılar.
     Öğrenciler, Atatürk, vatan, toprak, bayrak temalı şiirler okudular. Halk oyunları ekibi gösteriler sundu.
     Törenlere, AK Parti Hatay Milletvekili Mustafa Öztürk, MHP Hatay Milletvekili İzzettin Yılmaz, belde belediye başkanları, yabancı ülkelerden konuklar katıldı.