Ev hanımlarının sergisi büyüledi

Reyhanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce açılan tel kırma kursuna katılan 20 ev hanımı, altın, gümüş ve bakırdan yaptıkları eserleri sergiledi.
Ev hanımlarının sergisi büyüledi
Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen törende, ev hanımları tarafından altın, gümüş ve bakır kullanılarak yapılan tablo, oda takımı, havlu, gelinlik, tülbent, örtü gibi 200 eserden oluşan serginin açılışı yapıldı.
     Serginin açılışını yapan Kaymakam Yusuf Güler, ev hanımlarının el emeği, göz nuru ile yaptığı eserleri görünce mutlu olduğunu belirterek, aldıkları eğitim sonunda yaptıkları eserleri beğeniye sunan kadınları tebrik etti ve bu tür etkinliklerin devam etmesini diledi.
     Kurs eğitmeni Nilüfer Yücedağ da 20 ev hanımının katılımıyla 2 ay süren kurs sonunda açılan sergide kursiyerlerin yaptığı 200 eserin görücüye çıktığını belirterek, serginin 2 gün açık kalacağını söyledi.
     Altın, gümüş ve bakır kullanılarak yapılan eserlerin 50 ile bin lira arasında satışa sunulduğunu anlatan Yücedağ, özellikle gümüşten yapılan Atatürk portresinin büyük ilgi gördüğünü ifade etti.