Gökdere Zeytincilik ve Zeytinyağı Festivali

Erzin ilçesinde ikincisi düzenlenen ''Gökdere Zeytincilik ve Zeytinyağı Festivali'' coşku içerisinde kutlandı.
Gökdere Zeytincilik ve Zeytinyağı Festivali
Festival Komite Başkanı Aziz Öktem, Gökdere İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleştirilen festivalde yaptığı konuşmada, etkinliğin ilçenin zeytinle ilgili ürünlerini tanıtmak adına çok anlamlı olduğunu söyledi.
     Her geçen yıl festivale daha çok kişinin katıldığını ifade eden Ökten, etkinlikle ilçenin tanıtımına da katkı sağladıklarını kaydetti.
     Konuşmaların ardından festival kapsamında düzenlenen yemek yarışmasında birinci olan Lütfiye Baltacı'ya Cumhuriyet altını, ikinci Songül Öktem ve üçüncü Emine Gerek'e Erzin Tarım Kredi Kooperatifi'nden bir yıllık tarım sigortası hediye edildi.
 
     Etkinlikte ayrıca zeytin yetiştiriciliği yarışmasında birinci olan Ökkeş Gökçe'ye 15 torba, ikinci Onur Öktem'e 10 torba ve üçüncü Osman Ökten'e de 5 torba organik gübre verildi.
     Daha sonra Öktem, Erzin Kaymakamı İskender Yönden'i makamında ziyaret ederek festivale yaptığı katkı nedeniyle plaket verdi.
     Yönden, festivalin ilçedeki zeytin ve zeytinyağının markalaşması ve ününün sınırları aşması açısından çok önemli olduğunu söyledi.