GÖRKEMİLİ BAŞLADI GÖRKEMLİ BİTTİ.

Hatay ın  Onur Konuğu olduğu İzmir 81.Enternasyonal Fuarı  09 Eylül 2012 Pazar günü bir dizi etkinlikle sona erdi.
 
GÖRKEMİLİ BAŞLADI GÖRKEMLİ BİTTİ.
Tarihi, turizmi, sanatı, kültürü ve muhteşem mutfağıyla fuara gelen misafirlerin ilgisini ve beğenisini kazanan Hatay, bu yıl konuk sayısını ikiye katladı. Bu yıl bir buçuk milyon ziyaretçi beklenirken, ilimizin onur konuğu olması, ilimize ve stantlarımıza olan teveccüh nedeniyle ziyaretçi sayısı üç milyona yükseldi. Fuarın son günü olan 09 Eylül 2012 Pazar günü dahi Hatay stantları boş kalmadı. Dünyaca ünlü Hatay yemeklerinin yapıldığı ve yöresel ürünlerin sergilendiği stantlarda uzun kuyruklar oluştu.
 
 
Fuarın son gününde Vali Yardımcısı Sayın Şahin Bayhan tarafından katılımcılara sertifikaları verildi. Sertifikalarını alan katılımcılar; beklentilerin çok üzerinde ziyaretçi sayısı ve fuar başarısı ile haklı bir gurur yaşarken Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler. 
Etkinlikler çerçevesinde 08 Eylül 2012 Cumartesi ve 09 Eylül 2012 Pazar günü gerçekleşecek olan konserler ise, Afyonkarahisar’da meydana gelen patlamada 25 askerimizin şehit olması dolayısı ile iptal edild