Hatay Tadında 6 Yılda 66 Kare Fotoğraf sergisi

 Anadolu Ajansı Hatay Büro Sorumlusu Ramazan Şanıvar'ın kentte görev yaptığı 6 yıllık sürede çektiği fotoğraflardan oluşan ''Hatay Tadında 6 Yılda 66 Kare Fotoğraf'' isimli sergi açıldı.
Hatay Tadında 6 Yılda 66 Kare Fotoğraf sergisi
 Antakya Belediyesinin desteğiyle Eski Antakya Belediyesi Sergi Salonu'nda gerçekleşen serginin açılışını Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Anadolu Ajansı Yurt Haberleri Müdürü Fatih Ferhat Sürmeli, Anadolu Ajansı Adana Bölge Müdürü Ersin Altınsoy ve Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen birlikte yaptı.
     Vali Lekesiz, açılışta yaptığı konuşmada, bir anı fotoğraf karesine taşıyarak geleceğe aktaran fotoğraflardan oluşan bu serginin çok anlamlı olduğunu söyledi. 3 semavi din ve 6 farklı mezhebin mensuplarından oluşan Antakya Medeniyetler Korosu'nun Hatay'ın tanıtımı noktasında güzel çalışmalara imza attığına dikkati çeken Lekesiz, ''Bir saatlik konserle koromuz yüzlerce bürokratı, akademisyeni etkiliyor. Bu da sanatın gücünü ortaya koyuyor. Bu anlamda fotoğraf da çok önemli bir sanat. Kentte ilkeli gazetecilik yapan Şanıvar'ın açtığı bu sergi, bu anlamda çok güzel. Şanıvar'a bundan sonra emeklilik yaşantısında başarılar diliyorum, Hatay'da yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
     Belediye Başkanı Savaş da 31 Aralık tarihinde Anadolu Ajansı'ndan emekli olacak Şanıvar'ın farklı işlere imza atmaya devam edeceğine inandığını söyledi.

     Yurt Haberleri Müdürü Sürmeli ise Anadolu Ajansı'nın temsilciliklerinde farklı çalışmalara imza atarak bulunduğu kenti tanıttığını vurgulayarak, Anadolu Ajansı'ndan emekli olacak Ramazan Şanıvar'a da açtığı sergiyle kentin tanıtımına yaptığı katkıdan dolayı teşekkür etti.
     Şanıvar ise gazetecilikte önemli bir yeri bulunan ve çalışmaktan büyük onur duyduğu Anadolu Ajansı'ndan 31 Aralık tarihinde emekli olacağını ifade ederek, Hatay'da görev yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti. Tarihi ve doğal güzellikleriyle, farklı dine inananların bir arada barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığı Hatay'dan güzel hatıralarla ayrıldığını vurgulayan Şanıvar, burada görev yaptığı 6 yıl içerisinde 3 binden fazla fotoğraf çektiğini ve bunların ulusal ve yerel gazetelerde yer aldığını dile getirdi.
     Bugüne kadar kentte çektiği fotoğraflar arasından seçtiği 66 kareyle emekliliğini taçlandırmayı istediğini ve Antakya Belediyesinin desteğiyle bu sergiyi açtığını belirten Şanıvar, gazetecilikten emekliliğinin ancak kağıt üzerinde olacağını, çalışmalarının süreceğini söyledi.
     Daha sonra Yurt Haberleri Müdürü Sürmeli, Şanıvar'a kuruma yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür plaketi, Antakya Belediye Başkanı Savaş'da tablo hediye etti.
     ''Hatay Tadında 6 Yılda 66 Kare Fotoğraf'' sergisi 3 gün açık kalacak.