İMYO'DA EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI

- Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) Geleneksel El Sanatları (GES) Bölümü öğrencilerinin uygulamalı dersler kapsamında yaptığı, geleneksel el sanatlarından oluşan 600 parça eser, düzenlenen sergi ile İskenderun halkının beğenisine sunuldu.
İMYO'DA EL SANATLARI SERGİSİ AÇILDI
 Prime Mall AVM Sanat Galerisinde gerçekleşen İMYO El Sanatları Sergisi'nin açılışına İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İMYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Bikçe, Prime Mall AVM Müdürü Arzu Özerdem ile öğretim görevlileri ve davetliler katıldı. Kaymakam Ali İhsan Su tarafından açılış kurdelesi kesilen sergiyi gezen davetliler, el emeği göz nuru ürünleri yakından inceleme fırsatı buldu.
     Açılış ardından Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Bikçe ve Bölüm Başkanı Ayşegül Karekelle Yıldız'dan program ve sergilenen eserler hakkında bilgi alan Kaymakam Su, öğrencilerle de sohbet etti. Öğrencilerden eğitimin aldıkları mesleği, mezun olduktan sonra yapıp yapmayacaklarını soran Su, sergide yer alan ürünleri inceledi ve emeği geçenleri kutladı.
     Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bikçe de, Geleneksel El Sanatları Bölümünün faaliyet gösterdiği 8 yılda alanında birçok ürün ürettiğini ve bunların halka tanıtılmasına önem verdiklerin ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Bikçe, ''Geleneksel El Sanatları Bölümümüz 8 yıldır faaliyette, bu sergimizde 600 parça eser sergilendi. Sergi ile bu tür çalışmaları halkımızın beğenisine sunmayı ve halkımızca değerlendirilmesini amaçladık, emeği geçen öğretim görevlilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum'' dedi.
     Konuşmaların ardından Yrd. Doç. Dr. Bikçe, Kaymakam Su'ya nakış işlemeli İskenderun tablosu hediye etti. Öğretim görevlileri öncülüğünde 60 öğrencinin çalışmalarından oluşan 600 parçalık nakış, dokuma, mozaik, rölyef, dekoratif ev aksesuarları, takı, ashap, cam vb ürünlerin yer aldığı sergi, 1 hafta boyunca gezilebilecek.