KÜLTÜR DANSLA BULUŞUYOR

<strong>Hataylıların hem meslek edinmelerini sağlamak hem de kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediye(HBB) Başkanı Do&ccedil;. Dr. L&uuml;tf&uuml; Savaş tarafından kente armağan edilen Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (HATMEK), şehrin dinamik y&uuml;z&uuml; olmaya devam ediyor.&nbsp;</strong>
KÜLTÜR DANSLA BULUŞUYOR
Bugüne kadar bünyesinde açtığı kurslar ve verdiği eğitimlerle vatandaşlara istihdam olanağı yaratmasının yanında, hobi kazandırma ve uygulama merkezi olarak da göze çarpan HATMEK, şimdilerde Hatay’ın kültürel zenginliklerini dansın olanaklarıyla harmanlayarak hemşehrilerinin günlük hayatlarında yeni bir pencere açmaya hazırlanıyor. HATMEK tarafından kurulan ‘The Sun Of Antioch’ (Antakya’nın Güneşi) adlı Folklorik Modern Dans Topluluğu, ‘Kültür Dansla Buluşuyor, Dansın Çiçekleri Filizleniyor’ sloganıyla farklı figürlerin bir arada sergileneceği danslar için yeteneğine güvenen yeni dansçılara kapılarını açıyor. Anadolu topraklarına ait yöresel halk oyunlarını modern tarzla birleştirerek özgün bir ürün ortaya koymayı amaçlayan dans topluluğuna, 18 yaşını tamamlamış olan herkes katılabilecek. Günlük yaşamın stresinden uzaklaşıp, müziğin ritmi ve dansın estetiğiyle kendini yeniden ifade etmek isteyen herkes, HATMEK’in bünyesinde faaliyet gösterecek olan dans topluluğuna 1 Mart Salı gününe kadar başvuru yapabilecek.
 
KÜLTÜR DANSLA BULUŞUYOR haberi 28 Ocak 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Kültür Sanat kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1040 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle