TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ TOPLANTISI

TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ TOPLANTISI -GENEL BAŞKAN TANDOĞAN: ''ŞEREF AYLIĞI TÜM GAZİLERE 600 TL OLARAK ÖDENMELİDİR''
TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ TOPLANTISI
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Şükrü Tandoğan, gazilere ''şeref aylığı'' ödemelerindeki farklılıkların giderilerek hepsine 600 TL ödenmesi gerektiğini bildirdi.
     Tandoğan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Atatürk'ün anavatana katılması için büyük çaba gösterdiği Hatay'da bulunmaktan mutlu olduklarını belirtti.
     Türkiye genelinde 52 ilde şubeleri, 34 temsilcilikleri 30 bin üyeleri bulunduğuna dikkati çeken Tandoğan, şöyle devam etti:
     ''Tüzük gereği meclis toplantılarını yılda 2 kez yapmaktayız. Meclis toplantılarını farklı illerde yaparak üyeler arasında dayanışmayı geliştiriyoruz. Geçen yılki meclis toplantılarını Trabzon ve İzmir'de gerçekleştirdik. Bu yılın ilk meclis toplantısını Hatay'da 3 gün sürecek etkinliklerle gerçekleştireceğiz. Toplantılarda tüm şube başkanları illerindeki faaliyetlerini ve sorunlarını anlatacaklar. Bunları rapor haline getireceğiz.''
     Gazilerin en büyük sorununun ''Şeref Aylığı''ndaki farklı uygulama olduğunu ifade eden Tandoğan, ''Şeref aylığı hiçbir geliri olmayan gaziye asgari ücretin net tutarı olan 600 TL, sosyal güvencesi olan gaziye de 350 TL verilmesidir. Şeref aylığı tüm gazilere 600 TL olarak ödenmelidir. Bununla ilgili Milli Savunma Bakanlığına başvurumuz var. Bunun yakın zamanda istediğimiz gibi sonuçlanacağını umuyorum'' dedi.
     Hatay Şube Başkanı Mehmet Ramiz Bakır da toplantının Hatay'da yapılmasından dolayı mutlu olduğunu, büyük çaba göstererek eski Antakya Evi'ni restore ettirerek derneğe kazandırdığını belirterek, faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
     Konuşmalardan sonra, Genel Başkan Tandoğan ve yönetim kurulu üyeleri Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz'ü makamında ziyaret etti.
     Teksöz, Tandoğan'a el işçiliği sehpa armağan etti.