ADALET BAKANI ERGİN:TÜRKİYE SÜREKLİ REFORMLAR YAPMAK ZORUNDA

ADALET BAKANI ERGİN -''TÜRKİYE, GELİŞİMİNİ VE İLERLEMESİNİ DEVAM ETTİREBİLMEK İÇİN SÜREKLİ HAREKET ETMEK, REFORMLAR YAPMAK ZORUNDA''
ADALET BAKANI ERGİN:TÜRKİYE SÜREKLİ REFORMLAR YAPMAK ZORUNDA
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ''Türkiye, gelişimini ve ilerlemesini devam ettirebilmek için sürekli hareket etmek, reformlar yapmak zorunda'' dedi.
     Bakan Ergin, AK Partili Hatay İl Genel Meclisi üyelerinin Antakya Ottoman Otel'de verdiği iftar yemeğine katıldı. Ergin, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de 8 yıldan bu yana önemli hizmetlerin yapıldığını, 6 bin 300 kilometre bölünmüş yolun 12 bin kilometreye çıkarıldığını kaydetti.
     Sağlık, eğitim gibi kamunun ihtiyacı olduğu alanlarda çeşitli düzenlemelerin yapıldığını ifade eden Ergin, ''Artık Türkiye'de her yarım saat, kırk beş dakikada ihtiyaç duyulduğunda ambulans uçak ve helikopterlerimiz devreye giriyor. Dert geldiği zaman elimizin altında bu imkanın olması bizi mutlu ediyor. Artık insana değer ve önem veriliyor'' dedi.
     Dünyada acımasız bir rekabet olduğunu vurgulayan Ergin, şöyle konuştu:
     ''Türkiye gelişimini ve ilerlemesini devam ettirebilmek için sürekli hareket etmek, reformlar yapmak zorunda. Ülkemiz artık reformlar yapmak zorunda. Dünya ekonomisinden almış olduğumuz payı artırmak zorundayız. Bu kapsamda düzenlemeler yapılmak zorunda. 12 Eylül'de yapılacak referandumda Türkiye'nin bunu yakalamasını amaçlıyoruz.''
     Türkiye'deki tablonun gelişmiş dünya ülkeleri ve evrensel hukukla bağdaşmadığını belirten Ergin, Anayasa değişiklik paketi ile bu tabloyu değiştirmeye çalıştıklarını kaydetti.
     Paket ile vatandaşın devlet karşısında daha güçlü olmasını amaçladıklarını ifade eden Ergin, üstünlerin hukuku yerine hukukun üstünlüğünü, yargının bağımsızlığının yanı sıra aynı zamanda tarafsız olmasını da sağladıklarını söyledi.
     AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi de 1954 yılından bugüne kadar gündemde olan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen Reyhanlı Barajı Projesi'nin başlatılmasının kendilerine nasip olduğunu kaydetti.
     Bunun bir rüya olduğunu vurgulayan Şanverdi, Amik Ovası'nın artık sulama sorunu kalmayacağını söyledi.
     İftara, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, merkez ilçe başkanı Kudret Özbakış, Altınözü Belediye Başkanı Cavit Alkan ile belde belediye başkanları ve meclis üyeleri katıldı.