CHP HATAY MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI KURAL

 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Ayten Kural, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Hatay Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
CHP HATAY MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI KURAL
 Kural, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, kentte ve kırsalda yaşayan kadınların acıyan yanlarını iyi bildiğini belirtti.
     Erkek egemen yapının kırılması için, kadının ekonomik özgürlüğüne kavuşmasının yanında kendi kimliğinin bilincine varmasını sağlayacak çağdaş ve laik bir eğitimin gerekliliğine inandığını ifade eden Kural, şöyle devam etti:
     ''Antakya Doğum Evinde 18 yılı aşkın bir süre çalıştım. Doğumunu yaptırdığım çocuklar, şimdi CHP'ye oy verecek yaşa geldiler. Hatay halkını çok iyi tanıdığımı düşünüyorum. Yıllarca genel olarak CHP'ye paralel fikirler taşıdım. Kadın sorunlarının çözülmesinin, kadınlara yeni haklar verilmesinin ve toplumda hak ettiği düzeye gelmesinin ancak kadınlara önem veren Mustafa Kemal Atatürk'ün partisinde mümkün olabileceğini düşündüğüm için CHP'den aday oldum''
     Kural, Hatay halkıyla bütünleşerek sorunları yukarıya taşıyacağını ve özellikle sağlık ve kadın ile ilgili sorunlara, siyasette emek verip çözüm üreteceğini kaydetti
     Toplantıya İl Başkanı Murat Hayzaran ve Merkez İlçe Başkanı Mevlid Yeşildağ'da katıldı.