ECZACI ÇİMER CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 Kumlu ilçesinde Eczacılık yapan Ahmet Çimer 12 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek genel seçimler için Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) aday adaylığını açıkladı.
ECZACI ÇİMER CHP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Kumlu Adnan Menderes Parkı'nda halka seslenen ve bir basın açıklaması yapan Ahmet Çimer, 12 Haziran Pazar günü yapılacak seçimlerinin ülkenin geleceği için bir milat olacağını belirtti.
     Sosyal devletin iki vazgeçilmez görevi olan eğitim ve sağlığın giderek paralı hale getirildiğine değinen Çimer şöyle devam etti.
 

     ''Yurttaşlar arasında var olan gelir eşitsizliği daha da derinleşti. Zengin daha zengin, fakir daha fakir oldu. İşsizlik korkunç boyutlara vardı. TV lerde izliyoruz 10-20 kişinin işe alınacağı bir iş yerinde binlerce insanımız kuyruklarda geceleyerek başvuruda bulunuyor. Dışa bağımlı, yanlış politiklar yüzünden ülkemizde tarım ve hayvancılık çöktü, köylülerimiz perişan durumda. Böylesi bereketli topraklarda yaşarken yurtdışından elma armut, un ithal eder olduk. Ne acıdır ki, iktidar Angus ithal etmekle övünüyor.''
     Barışın, demokrasinin, özgürlüğün hakim olduğu bir Türkiye için mücadeleye aday olduğunu belirten Çimer, kendisini desteklemeye gelen herkese teşekkür ederken, Cumhuriyet Halk Partisinden aday adaylıklarını açıklayan Hasan Akgöl, Adnan Şanverdi ve diğer aday adaylarıyla birlikte basın mensuplarına poz verdiler.