HALK OYLAMASINA DOĞRU

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KAPUSUZ: -''İÇİNDE HALKIN OLMADIĞI VE TALEPLERİNİN BULUNMADIĞI BİR ANAYASAYLA BUGÜNE KADAR İDARE EDİLDİK'' -''YÜRÜRLÜKTE OLAN ANAYASA O GÜNÜN ŞARTLARI VE ANLAYIŞINA GÖRE BİRAZ DA YASAKÇI MANTIKLA YAPILMIŞ BİR DÜZENLEMEDİR. 37 NUMARA BİR AYAKKABI BUGÜN 42 NUMARA BİR AYAĞA UYMAZ''
HALK OYLAMASINA DOĞRU
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, ''İçinde halkın olmadığı ve taleplerinin bulunmadığı bir anayasayla bu güne kadar idare edildik'' dedi.
     Kapusuz, Antakya Belediyesi Meclis Salonu'nda partililerle bir araya geldi. Kapusuz, yaptığı konuşmada, referandum çalışmaları kapsamında Türkiye'nin dört bir yanını gezmeye çalıştıklarını söyledi.
     Toplumların değişim, dönüşüm süreçlerinde önemli kilometre taşları bulunduğunu ifade eden Kapusuz, Türkiye'nin de böyle bir dönemden geçtiğini söyledi.
     Referandumun iktidarın ve muhalefetin performansının ölçüldüğü bir çalışma olmadığının altını çizen Kapusuz, şöyle devam etti:
     ''Çalışma, iktidarı belirlemek, milletvekili ya da belediye başkanını seçmek gibi bir çalışma değil. Bu, iktidarda her kim olursa olsun Türkiye'nin doğusu batısı, kuzeyi güneyi her ferdini yakından ilgilendiren bir çalışmadır. Çalışma, bir kesim için yapılmıyor. Anayasa değişiklik paketi, 73 milyonun tamamını ilgilendiren, hepsini bağlayacak, yürürlüğe girmesi halinde herkese aynı hakları verecek. Bu nedenle milletimiz açısından çok önemli bir sonuç verecek çalışmadır.''
     Açık toplumlarda her şeyin herkes tarafından görüldüğünü, bilindiğini, herkesin her şeyle yakından ilgilendiğini ve bu ortamlarda birçok şeyin gizli kalmasının mümkün olmadığını vurgulayan Kapusuz, yapılacak referandumun, millet ve gelecek adına bir çalışma olduğunu kaydetti.
     Cumhuriyet döneminde birçok reformların çağın gereği olan çok sayıda düzenlemelerin yapıldığını ifade eden Kapusuz, şunları söyledi:
     ''Ancak içinde halkın olmadığı ve taleplerinin bulunmadığı bir anayasayla bugüne kadar idare edildik. Şu an yürürlükte olan anayasa 1980 ihtilalinin ürünü ve darbelerden sonra yapıldı. Yürürlükte olan anayasa o günün şartları ve anlayışına göre biraz da yasakçı mantıkla yapılmış bir düzenlemedir. Eğer bir benzetme yapacak olursak, 37 numara bir ayakkabı bugün 42 numara bir ayağa uymaz. İllaki 37 numara giydireceğim diye siz o ayağı zorlarsanız başarılı olamazsınız. Artık Türkiye 42 numaraya gelmiş, çağdaş anlamda dünyada çok önemli yer etmiş bir ülke.''
    
     -''REFERANDUM, ÜLKENİN KALKINMASINDA ÇOK ÖNEMLİ''-
    
     Yapılanların siyasi ve parti adına yapılmış bir çalışma olmadığını partiler üstü millet adına bir düzenleme olduğunu kaydeden Kapusuz, referandumun ülkenin kalkınmasında, her alanda temel ihtiyaçlarının kapısının aralanmasında ve daha güçlü bir ülke olması adına çok önemli olduğunu söyledi.
     Kapusuz'un konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam eden toplantıya, AK Parti Hatay milletvekilleri Abdülhadi Kahya, Mustafa Öztürk, Fevzi Şanverdi, Orhan Karasayar ile Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, AK Parti İl Başkanı Adem Yeşildal, ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer katıldı.
HALK OYLAMASINA DOĞRU haberi 20 Ağustos 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Politika kategorisine Hatay tarafından  13620 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle