“SAMANDAĞ KATI ATIK İSTASYONU, İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR VERMEYECEK BİR YERDE YAPILACAKTIR”.

Samandağ merkez ve beldelerin, çöplerinin bir yerde toplanacağı katı atık transfer istasyonunun kurulması için toplantı düzenlendi.

“SAMANDAĞ KATI ATIK İSTASYONU, İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR VERMEYECEK BİR YERDE YAPILACAKTIR”.

Toplantıya Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Hatay İl Çevre ve Orman Müdürü İbrahim Yüzer, Çevre Yönetimi Şube Müdürü İbrahim Öksüz ve belde belediye başkanları katıldı.

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir yaptığı konuşmada, “ilçemizdeki en büyük sorunlarından olan katı atıklar, Samandağ bölgesinde bulunan beldelerden oluşan katı atıkların düzenli depolama sahasına taşınması için transfer istasyonlarının yer tespitini yapmak amaçlı burada toplanmış bulunmaktayız.  Konuyla ilgili sağlıklı karar alacağımıza inanıyorum” dedi.

Hatay İl Çevre ve Orman Müdürü İbrahim Yüzer yaptığı konuşmada, “hep beraber el birliği içinde hareket etmeliyiz.Yapılacak olan transfer istasyonu insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde uzak bir yerde yapılacaktır. Bu yüzden vereceğimiz karara saygı duymanızı istiyoruz” dedi.

 Yapılan değerlendirmeler sonucunda,  Samandağ’ına bağlı Değirmenbaşı Beldesi sınırları içinde  bir yerde yapılması için, arazinin uygun olup olmadığına dair  karar verileceği belirtildi.