BEDENSEL ENGELLİLER ATLETİZM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

BEDENSEL ENGELLİLER ATLETİZM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI -HATAY'DAN 7 ENGELLİ SPORCU MERSİN'E GİTTİ
BEDENSEL ENGELLİLER ATLETİZM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI
Hatay'dan 7 engelli sporcu, 30-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek ''Bedensel Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyona''sı için Mersin'e gitti.
     Yaşama Sevinci Spor Kulübü Başkanı Özcan Durmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hedeflerinin kentte bulunan engellilerin evden çıkarak spor yapmalarını sağlamak olduğunu söyledi.
     150 kadar lisanslı sporcuya sahip olduklarını, yüzme, atletizm, tekerlekli basketbol, satranç ve okçuluk gibi sporlarda faaliyet gösterdiklerini ifade eden Durmaz, şöyle devam etti:
     ''Hafta sonu Mersin'de Macit Özcan Spor Kompleksi'nde yapılacak Türkiye Şampiyonası'na antrenörümüz Nurettin Dağlıoğlu gözetiminde 3 aydır hazırlanıyoruz. Mersin'e Reşit Akkan, Songül Çelik, Malik Aydınlı, Eser Gültekin, Okan Berkyürek, Çağdaş Topraklı ve İsmail Bereketoğlu ile gideceğiz. Özellikle gülle ve cirit atmada Reşit Akkan ile Songül Çelik, atletizmde Malik Aydınlı'dan madalya bekliyoruz. Ulaşım konusunda bizlere araç tahsis eden Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Müdürü (SHÇEK) Müdürü Mevlüt Aydın'a teşekkür ederiz.''