BELEN LİSESİ'NDEN ''YEŞİLE DÖNÜŞ PROGRAMI'' FOTOĞRAF SERGİSİ

- Belen Lisesi'nin AB Comenius Projesi ''Yeşile Dönüş'' kapsamında hazırladığı fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirildi.
BELEN LİSESİ'NDEN ''YEŞİLE DÖNÜŞ PROGRAMI'' FOTOĞRAF SERGİSİ
  Belen Lisesi Müdürü Ali Şahbaz, ''AB Eğitim ve Gençlik Programı Comenıus Projesi'' çerçevesinde düzenlemiş oldukları ''Yeşile Dönüş Sergisi'nin'' 2009-2010 eğitim öğretim yılını kapsadığını söyledi.
     Comenıus Programı'nın temel amacının okul eğitimi alanında Avrupa ülkeleriyle işbirliği yapmak suretiyle eğitimde kaliteyi arttırmak olduğunu belirten Şahbaz, şöyle devam etti:
     ''Avrupa'daki diğer okullarla kültürel diyaloğu sağlayarak dil öğrenimini teşvik etmeyi amaçladık. Bununla ilgili olarak proje sorumlusu öğretmen ile öğrenciler 19 Şubat 2010 tarihinde Ulusal Ajansa projemizi gönderdik. Projemiz, erezyon, çevre ve ağaç sevgisi üzerine oluşturuldu. Ajans 19 Temmuz 2010 tarihinde projenin kabul edildiğini bildirdi. Hibe sözleşmesi yapılarak çalışmalara başladık. Düzenlediğimiz fotoğraf sergisinde bu proje çalışmaları kapsamında. Projenin koordinatör ülkesi Türkiye, okulu da Belen Lisesi'dir. Proje ortakları ise Polonya, Yunanistan, ve İspanya'dır. Bu kapsamda Polonya, Yunanistan ve İspanya'dan 24 kişilik öğretmen ve öğrenci gurubu ile 21 Şubat 2011 tarihinde okulumuzu ziyaret edecekler.''
     İlçe Milli Eğitim Müdürü Bümin Kılınçoğlu, AB hibe programları çerçevesinde İlçede 3 projenin kabul edildiğini, Hatay'da kabul edilen projelerde ilçeler arasında en iyi durumda olduklarını vurgulayarak, emeği geçenlere teşekkür etti.