HATAY SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKANLIĞINA TAŞÇIOĞLU GETİRİLDİ

Hatay Sosyal yardımlaşma Dernekleri Federasyonu'nun yapılan ilk olağan genel kurulunda Başkanlığa Abdurrahman Taşçıoğlu getirildi.
HATAY SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKANLIĞINA TAŞÇIOĞLU GETİRİLDİ
 Samanyolu Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulda Divan Başkanlığını Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (HESOB) Başkanı Abdulkadir Teksöz yaptı.
     Toplantıda konuşan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, son dönemlerde Hatay'ın her alanda gelişme gösterdiğini, bunda Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, milletvekilleri, belediye ve tüm sivil toplum kuruluşlarının katkılarının olduğunu kaydetti.
     Kentin gelişmesinde sivil toplum kuruluşlarında önemli yararları gördüklerini ifade eden Savaş, şöyle devam etti:
     ''Son yıllarda kentte önemli hizmetler sağlandı. Birlikteliğimiz devam ettiği sürece daha güzel projelere ve çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Geçmişte birbirimizin başarısını gölgelemek adına aşağıya çekme girişimleri yapılırdı. Şimdi ise tam tersine dönüştü. Yukarıya doğru itiyoruz. Bu da birlikteliğimizi sağladığımızı ve desteklediğimizi gösteriyor. Yeni kurulan Hatay Dernekleri ve Sosyal yardımlaşma Dernekleri Federasyonu'nun da bu konuda önemli hizmetlere imza atacağına inanıyorum.''
     Tek liste ile gidilen seçimlerde Başkanlığa Taşçıoğlu seçildi.
     Kendisine güvenenlere layık olacağını ifade eden Taşçıoğlu ''Amacımız tek çatı altında toplanmak ve herkesi kucaklamaktır. İlimiz adına hep birlikte önemli çalışmaları gerçekleştireceğiz. Delegelere teşekkür ederim'' dedi.
     Yönetim kurulunda ise Tevfik Erkek, Erdal Uğurlu, Ömer Yılmaz, Cahit Aşkar, Cumhur Sayın, Ahmet Doğru, Yılmaz Dönmez, Mustafa Bucak, Adnan Vurucu, İsa İnci, Selahattin Nurlu, Sadullah Ergin, Ömer Gürbüz ve Bekir Sağlam görev yapacak.