HATAY'DA BİN ADET FİDAN DİKİLDİ

Çevre ve Kültür Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz, 2001 yılında başlattıkları ağaçlandırma seferberliği kapsamında 100 bin fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediklerini belirtti.
HATAY'DA BİN ADET FİDAN DİKİLDİ
Yorulmaz, Altınözü ilçesine bağlı Hacıpaşa beldesinde düzenlenen ağaç dikim töreni öncesi yaptığı konuşmada, Hatay'da faaliyet gösteren Kaşifan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği, Hacıpaşa Belediyesi işbirliği ile güzel bir çalışmaya imza attıklarını söyledi.
     Türkiye'nin dört bir tarafında dayanışma ve çözüm ortaklığı yaparak gerçekleştirdikleri ağaçlandırma çalışmalarına Hatay'da devam ettiklerini ifade eden Yorulmaz, ''Etkinliklerde çevreye bir değer, halkımıza bir heyecan katmaya çalışıyoruz. Toprakla buluşturduğumuz fidanları sevgi ve ilgiyle büyüteceğiz. 100 bin fidanı toprakla buluşturmak istiyoruz'' diye konuştu.
     Hacıpaşa Belediye Başkanı Faruk Fansa da beldelerinde yapılan etkinliğin çok anlamlı olduğunu söyledi.
     Konuşmaların ardından etkinliğe katkısı olanlara ÇEKÜD tarafından plaket verildi. Daha sonra bin adet harnup ve fıstık çamı fidanı toprakla buluşturuldu.
     Etkinliğe Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Orman İşletme Müdürü Mehmet Harbi, Yarseli Sulama Birliği Başkanı Cemal Güleryüz ve vatandaşlar katıldı.