Hatay'da Sağlık çalışanlarından şiddet protestosu

- Hatay'da sağlık çalışanları, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde Göğüs Cerrahi Uzmanı Dr. Ersin Arslan'ın bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi nedeniyle protesto eylemi düzenledi.
Hatay'da Sağlık çalışanlarından şiddet protestosu
 Ulus Alanı'nda toplanan Hatay Tabip Odası ile Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası üyeleri, ellerinde taşıdıkları Arslan'ın fotoğrafıyla saldırıyı kınadı.
     Grup adına açıklama yapan Hatay Tabip Odası Başkanı Selim Matkap, Ersin Arslan'ın öldürülmesi nedeniyle bütün yurtta. sağlık kuruluşlarında hekim ve sağlık çalışanlarının haklı ve yerinde tepkilerini sürdürdüğünü söyledi.
     Bundan sonra bu tür saldırı olaylarının yaşanmaması için herkesin elinden gelen olumlu yaklaşımı göstermesi gerektiğini ifade eden Matkap, sağlıkta şiddetle ilgili meclis araştırması başlatılmasını taleplerinin Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

     Basın açıklamasının ardından bir süre slogan atan grup daha sonra olaysız şekilde dağıldı.
     Kırıkhan İlçesi'nde de sağlık çalışanları saldırıyı protesto etti.
     Kırıkhan Devlet Hastanesi yemekhanesinde toplanan sağlık çalışanları adına açıklama yapan Başhekim Kürşat Pekdemir, Dr. Arslan'ı insanlık dışı bir saldırı sonucu kaybettiklerini söyledi.