HAYIR İÇİN 10 YILDA 60 BİN KİLOMETRE YOL KATETTİLER

İZMİR'DE GÖNÜLLÜ DİŞ HEKİMLERİNDEN OLUŞTURULAN EKİP, ENGELLİ ÇOCUKLARIN TEDAVİSİ İÇİN TÜRKİYE'Yİ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR -GÖNÜLLÜ DOKTORLARIN HATAY DURAĞINDA ENGELLİLERE 4 GÜN BOYUNCA ÜCRETSİZ HİZMET VERİLECEK
HAYIR İÇİN 10 YILDA 60 BİN KİLOMETRE YOL KATETTİLER
  Ege Ağız ve Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneğince, ''Engelli Çocuklarımızın Ağız ve Diş Sağlığı İçin El Ele'' sloganıyla oluşturulan ekip, Hatay durağındaki çalışmalarını Antakya Belediyesinin eski hizmet binasında başlattı.
     Derneğin yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Sabah, 4 gün verecekleri ücretsiz diş sağlığı hizmetinin başlatılması nedeniyle yaptığı konuşmada, 2001 yılından bu yana Türkiye genelinde 60 bin kilometre yol katettiklerini söyledi.

     Sabah, diş hekimlerini ''İmece''yle bir araya getirdiklerini, alet ve malzemelerle donattıkları gezici diş hekimliği polikliniği oluşturduklarını ifade ederek, ''İzmir Valiliği Engelliler Merkezi ile işbirliği içinde çalışıyoruz. Bu poliklinikte görev alanların tamamı hizmet gönüllüsü'' dedi.
     İki tedavi birimli derneklerine ait polikliniklerinde geçen yılın mart ayına kadar 3 bin 500 engelli çocuğun diş tedavilerini yaptıklarını vurgulayan Sabah, ''İzmir'in yanı sıra Uşak, Manisa, Denizli, Bursa, Muğla, Eskişehir ve Hakkari gibi birçok ilde engelli çocuklarımızın diş taramalarını gerçekleştirdik. Hedefimiz, isteyen her ile giderek engelli çocuklarımızın ağız diş sağlığı tedavilerini gerçekleştirmek'' diye konuştu.

     Engellilere verilen ağız ve diş sağlığı hizmetini yakından takip eden Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş da derneğin gönüllü olarak yaptığı bu çalışmanın takdire değer olduğunu söyledi.
     Kentte dört gün boyunca kalacak gönüllü diş hekimlerinin engelli çocuklara hizmet vereceğini vurgulayan Savaş, ailelerin, çocuklarını getirerek bu hizmetten yararlanmalarını istedi.