''İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI OLAN BAZ İSTASYONLARI GELİŞİGÜZEL KURULUYOR''

ANTAKYA'DA BAZ İSTASYONUNA TEPKİ -AÇKD BAŞKANI ASKER:
''İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI OLAN BAZ İSTASYONLARI GELİŞİGÜZEL KURULUYOR''
Antakya Çevre Koruma Derneği (AÇKD) Başkanı Selda Asker, insan sağlığına zararlı baz istasyonlarının gelişigüzel kurulduğunu ileri sürdü.
     Asker, dernek binasında, Kuyulu Mahallesi sakinleriyle yaptığı toplantıda, gece yarısı mahalleye gizlice kurulduğu ileri sürülen baz istasyonuna tepki gösterdi.
     Baz istasyonlarının sayısının arttığına dikkati çeken Asker, şöyle konuştu:
     ''İnsan sağlığına zararlı olan baz istasyonları gelişigüzel kuruluyor. Halkın psikolojisini ve kentin görüntüsünü bozan bu istasyonların kaldırılması halkın yararına olacak. Bu konuda ilgili kamu kurumları, çevre koruma dernekleri ve meslek odalarının temsilcilerinden oluşan bir komisyon kurulmalıdır. Bu tür istasyonlar kurulmadan önce ihtiyaç olup olmadığını, halkın yararına olup olmadığına bu komisyon karar versin. Böylece rastgele istasyon kurulmamış ve halkın sağlığı ile oynanmamış olur.''
     Mahalle halkı adına konuşan Nurgül Bekfilavioğlu da baz istasyonunun her gün yüzlerce bebeğin dünyaya geldiği Hatay Doğum ve Çocuk Bakımevi'ne sadece 50 metre mesafede kurulduğunu ileri sürerek, ''Dünyaya gözlerini henüz açmış olan, günahsız bebekleri böyle bir tehlikeye maruz bırakmak ne derece doğru bir davranıştır? Ancak bizler bu işin peşini bırakmayarak mahallemizde ve şehrimizde sayıları günden güne artan baz istasyonlarının kaldırılmasını talep ediyoruz'' dedi.