İskenderun'da ilk defa açık kalp ameliyatı yapıldı

 İskenderun Gelişim Hastanesi'nde gerçekleştirilen ameliyat, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Sedat Kalaycıoğlu başkanlığındaki ekip tarafından yapıldı.
İskenderun'da ilk defa açık kalp ameliyatı yapıldı
 Kalaycıoğlu, hastane binasında gazetecilere yaptığı açıklamada, 2012 yılı içerisinde İskenderun'da 500 kalp ameliyatı ve 4 bin Anjiyo gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.
     Hastanede ilk defa yaptıkları açık kalp ameliyatının başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden Kalaycıoğlu, operasyonla hastanın iki kalp damarının değiştirildiğini ve 4 gün sonra taburcu edilebileceğini belirtti.
     Kalp ameliyatı olacak hastaların çareyi başka kentlerde aradığını vurgulayan Kalaycıoğlu. ''Hastanemizde altyapı çalışmalarını tamamlayarak yeni ameliyathane ve yoğun bakımla birlikte Anjiyo ünitesini de hizmete açtık. Bundan sonra kalp hastalarının her türlü tanı ve tedavisi hastanemizde yapılabilecektir '' diye konuştu.
     Hasta Yeter Kurtulmuş (72) ise İskenderun'da ilk kalp ameliyatının kendisine yapılmasının çok özel bir duygu olduğunu kaydetti.