''KADININ TOPLUMUMUZDAKİ YERİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTIK''

ANTAKYA'DA EVKA PROJESİ -DEFNE ROTARY KULÜBÜ BAŞKANI GÜÇLÜ:
''KADININ TOPLUMUMUZDAKİ YERİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTIK''
Defne Rotary Kulübü Başkanı Tuban Güçlü, kadının toplumdaki yerini güçlendirmek için çalışma başlattıklarını bildirdi.
     Güçlü, yaptığı açıklamada, Ev Kadınlarımız Projesi (EVKA) kapsamından bugünden başlayarak, 8 hafta süre ile cuma günleri toplanıp farklı konu ve konuşmacılarla bir araya geleceklerini belirtti.
     Projenin amacı hakkında bilgi veren Güçlü, şöyle devam etti:
     ''Kadının toplumumuzdaki yerini güçlendirmek için çalışma başlattık. Ev kadınlarının girişimcilik ruhunu desteklemek, onların öz güvenlerini kuvvetlendirmektir. Sağlık, eğitim, hukuk, girişimcilik gibi konularda temel bilgiler ile eğitmek, sağlık derslerinde koruyucu sağlık, anne çocuk sağlığı, ilk yardım, hijyen konularında bilgilendirmektir. Hukuk derslerinde temel hukuk bilgisi, yargıya ulaşım yöntemleri, kamu kurum ve kuruluşlarının görevleri, dilekçe yazma konuları, iletişim derslerinde aile içi iletişim, liderlik, problem çözümü konularında, girişimcilik derslerinde ise girişimci olabilmek, bir iş fikri bulmak, iş kurmak ve yönetmek konularında bilgiler verilecektir.''
     Güçlü, ilk eğitim seminerine yarın Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Hatay Şubesi binasında gerçekleştirileceğini kaydetti.