KARASULARDA AV YASAĞI KALKTI

- Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü karasularda balık av yasağının kalktığını bildirdi.
KARASULARDA AV YASAĞI KALKTI
 Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu, Su Ürünleri Yönetmeliği ve bu çerçevede çıkarılan 2/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğe göre 15 Nisan ?15 Eylül arası tüm karasularımızda dip trolü ile su ürünleri istihsali yasaklanmıştı.
  
     Su Ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılık için uygulanan bu tür avlanma yasakları zaman, cins, büyüklük ve donanım yasaklarını da içerdiği belirtilen açıklamada, 26 Ağustos 2011 tarihli 28037 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 2/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığı'nı düzenleyen tebliğde değişiklik yapılmasına dair ilan ile lüfer, karagöz, lagos, orfoz, hani balıklarının boy yasakları yeniden düzenlendiği kaydedildi.
     Buna göre avlanan, karagöz 18 cm, Sargos 21, lagos 45, lüfer 20, orfoz 45, hani 30 santimetre uzunluğunda olması gerektiği belirtildi.
KARASULARDA AV YASAĞI KALKTI haberi 17 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Sağlık kategorisine Hatay tarafından  13360 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle