ÖZEL HASTANELERİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Hatay Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, Hatay’ın sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve koordineli olarak yürütülebilmesi için özel sağlık kuruluş temsilcileriyle toplantı düzenlediği bildirildi.
ÖZEL HASTANELERİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

Özel Antakya Akademi Hastanesi ev sahipliğinde, Yapılan toplantıda özel hastanelerin sorunları masaya yatırılırken, sorunlarının çözümünde kesin sonuçlar alınmasının kararlaştırıldığı toplantıya, Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz’ın yanı sıra, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Oğuz Ekinci, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mücahit Bakan, Özel Sağlık Hizmetleri, Eczacılık ve Tıbbi Cihaz Şube Müdürü Dr. A. Bülent Yıldırım, Acil Ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Dr. Hüseyin Vural ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Hüseyin Bayramoğlu ile Hatay’da faaliyet gösteren 10 özel hastanenin sorumlu müdürleri ve idari müdürlerinin katıldıkları bilgisi verildi.

Toplantıda, acil sağlık hizmetlerinin daha kaliteli, etkin ve verimli sunumu ana başlığı altında bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildiği ifade edilirken, genel olarak özel hastanelerin sorunlarının değerlendirilmesi, çözüme kavuşturulması ve kamu-özel koordinasyonunun daha akıcı bir şekilde yapılabilmesi amacıyla belirlenen hedefler doğrultusunda sonuçlanması kararlarının alındığı belirtildi.

Katılımcıların toplantıdan memnun ayrıldıklarına vurgu yapılırken, Ayrıca bu toplantıların rutin hale getirilerek 3 ayda bir olacak şekilde bir araya gelinilmesi kararı alındığının da gönderilen haberde yer verildi.