REYHANLI DEVLET HASTANESİ'NDE DİYALİZ MERKEZİ

AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, ilçede bulunan 60 diyaliz hastasının bundan böyle başka merkeze gitmeyeceklerini söyledi. 
REYHANLI DEVLET HASTANESİ'NDE DİYALİZ MERKEZİ
Şanverdi, Reyhanlı Devlet Hastanesi'nde 10 yataklı diyaliz merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, diyaliz merkezinin kurulmasıyla, vatandaşların zaman ve ekonomik kayıplarının önüne geçileceğini kaydetti.
     İktidarları döneminde sağlıkta önemli atılımlar yapıldığına dikkati çeken Şanverdi, ''Daha önceleri, ilçede diyaliz merkez bulunmadığı için hastalar diğer il ve ilçelere gidiyorlardı. Bu nedenle, hastanede yemekhane olarak kullanılan mekan, diyaliz merkezi haline getirilerek hizmete sunuldu. İlçemizde bulunan 60 diyaliz hastası bundan böyle başka merkezlere gitmeyecekler. Tedavileri için araçlarla alınıp tekrar evlerine bırakılacaklar'' dedi.
     Reyhanlı Devlet Hastanesi Başhekimi, Alpay Özkaya ise, diyaliz merkezinin hizmete girmesiyle önemli bir sorunun giderildiğini, hastanede sevk olayını kaldırmayı hedeflediklerini belirterek, katkılarından dolayı Milletvekili Fevzi Şanverdi ile Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi'ye teşekkür etti.
     Açılışa, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Hacıoğlu ve diğer yetkililer katıldı.