SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖZLÜK HAKLARINI İYİLEŞTİRECEĞİZ

Sağlık Sen Şube Başkanı Feleytun Gönç, sağlık çalışanları hala ortalamanın altında bir hayat standardında yaşadığını belirterek özlük haklarının iyileşmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını belirtti.
SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÖZLÜK HAKLARINI İYİLEŞTİRECEĞİZ
  Gönç, ebeler, hemşireler ve anneler günü dolayısıyla Ottoman Palace Otel'de düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, tüm sağlık çalışanları kutsal bir görev üstlenmiş olmalarına rağmen hak ettikleri saygı ve değeri maalesef göremediklerini söyledi.
     Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin çok ciddi boyutlara ulaştığını kaydeden Gönç, şunları kaydetti:
     ''Sağlık çalışanları hala ortalamanın altında bir hayat standardında yaşamaktadırlar. Yürüttükleri hizmetlerin yoğunluğu ve riskleri her geçen gün artmaktadır. Sağlık çalışanları, sözleşmeli istihdam modeli uygulamasının yaygınlaşmasıyla iş güvencesinden yoksun çalışmaktadırlar.''
     Gönç, 1 Mayıs, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de emeğiyle para kazanan insanların bayramı olarak kutlandığını, her yıl nisan ve mayıs aylarında kutlanan Ebeler, Hemşireler Haftası ve Anneler Günü'nü, 1 Mayıs gibi özel bir günde, özel bir programla birleştirmek istediklerini sözlerine ekledi.