SAĞLIK-SEN DOKTORA YAPILAN SALDIRIYI KINADI

 İskenderun Sağlık-Sen Yönetim Kurulu Üyesi Ferdi Kızıltaş, İskenderun Devlet Hastanesi Acil Servis Hekimi İsmail Durmuş'a görevi sırasında yapılan saldırıyı kınadı.
SAĞLIK-SEN DOKTORA YAPILAN SALDIRIYI KINADI
 Kızıltaş, İskenderun Devlet Hastanesi Acil Servisi önünde sendika üyeleriyle basın açıklaması yaptı.
     Kızıltaş, Hastane Acil Servisinde görev yapan doktor İsmail Durmuş'a dün gece bazı hasta yakınlarının sözlü ve fiziksel saldırıda bulunduğunu belirterek, suçluların cezalandırılmasını istedi.
     Hastane Acil servisine solunumu ve kalbi durmuş bir şekilde getirilen Üveyş Yaşarsoy isimli hastanın yapılan müdahale sonrası hayata döndürüldüğünü aktaran Kızıltaş, ''Doktorumuz ardından ileri tetkik ve tedavi için yoğun bakımla iletişime geçmiştir. Tüm bu yoğunlukta hastanın yakını tarafından doktorumuz darp edilmiştir. Saldırıyı kınıyoruz'' dedi.
 
 
            
     Yasal sorumluluklar çerçevesinde kamu görevini sürdürürken darp edilen doktorun devlet hizmeti yaptığını vurgulayan Kızıltaş, ''Sağlık çalışanına uygulanan bu şiddet olayları yasal çerçevelerde cezalandırılmadıkça bunun sonu gelmeyecektir. Son dönemde yetkili sendika Sağlık-Sen'in girişimleri sonucunda Sağlık Bakanlığı nihayet bir çalışma başlatmıştır. Bizim temennimiz bu çalışmaların bir an önce hayata geçirilmesi ve bu zihniyetlerin cezalandırılmasıdır'' diye konuştu.
     Saldırıya uğrayan doktorun 10 günlük rapor aldığı öğrenildi.