Samandağ da Aile Sağlık Merkezi.

Samandağ Aile Sağlık Merkezi yöneticisi Dr. Cuma ölmez, ''Merkezimizin B grubu olarak hizmet vermesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı'' dedi.
Samandağ da Aile Sağlık Merkezi.
 Dr. Ölmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aile sağlık merkezlerinin, Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen standart hizmet sunumları ve donanımlarına göre A, B, C, D ve standart donanım kalite performansına göre 5 grupta değerlendirildiğini belirtti.
     Hatay'da da şu an itibarıyla A grubu aile sağlık merkezi bulunmadığını vurgulayan Ölmez, ''Merkezimizin B grubu olarak hizmet vermesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandı. Böylelikle il genelinde B grubu sağlık hizmeti veren ikinci merkeziz'' diye konuştu.
     Merkezde bundan sonra hafta içi her gün saat 17.00'dan 19.00'a kadar nöbetçi doktor ve hemşire bulundurulacağını bildirerek, Cumartesi günleri de saat 08.00'dan öğlen saatlerine kadar nöbet tutulacağını ifade etti.
     Ölmez, merkezde doktorlar Adnan Dibek, Nevide Kimyon, İsmail Kuzu ve Mahmut Samsun'un yanı sıra 5 hemşire, 1 tıbbi sekreter ve 1 personelle hizmet verdiklerini sözlerine ekledi.