SAVAŞA GEÇİT YOK PANELİ

Barış Derneği tarafından Antakya'da düzenlenen Uluslararası Barış Konferansı Paneli Savaşa Hayır’ paneli gerçekleşti.
SAVAŞA GEÇİT YOK PANELİ
 Panellerde Suriye ile yaşadığımız gerginliğin Ülke ve Bölge ekonomisine etkileri de tartışıldı. Yoğun katılım ve izdihamın gerçekleştiği Panellere konuşmacı olarak katılan CHP Hatay Milletvekili Av.Refik ERYILMAZ; “Emperyalist ülkelerin organize ettiği ve taşeronluğunu Recep Tayyip ERDOĞAN’a verdiği kirli oyunların faturasını halkımıza ödettiriyorlar. Bölge ekonomisi Suriye ile yaşanan gerginliğin faturasını ağır ödüyor. Topraklarımızda silah, cephane, para ve cihatçı taşınıyor, eğitim kamplarında silahlı katiller besleniyor. Olayların daha en başında Suriye’ye gittik ve oradaki temaslarımızın ardından, yaşananların emperyalist bir oyun olduğunu raporlaştırdık. O zaman bizi Baasçı ilan ettiler ama sonunda haklı çıktık. Suriye halkı Erdoğan’ın politikalarının tam karşısında yer alıyor. Suriye devleti insanlık suçu işliyor diyorlar ama Suriye’de hemen her evde emperyalizmin desteklediği insanların öldürdüğü insanlar var. Suriye’de Devlet Başkanı Esad ve devlet yetkilileri ile görüştük, on binlerce asker öldüğü belirtiliyor.Şam’da kaldık, Şam’da çatışmaya rastlamadık, Lazkiye’de 2 gün kaldık, orada da çatışma yok.
 Çatışmalar Türkiye sınırlarında yaşanıyor. Türkiye, Suriye’ye savaş açmış durumda. Paralı militanlar Türkiye’den giriyor. Erdoğan’ın amacı Suriye’de Müslüman Kardeşlerin iktidara gelmesi, bu sayede Erdoğan etkinliğini arttıracağını düşünüyor. Temel politika bu, Erdoğan, din ve mezhep eksenli bir politika yürütüyor. Hükümetin izlediği bu kanlı politikanın ülkemize ve bölgemize verdiği zararlar kimin umurunda. Halkımızın ve iş dünyasının feryatları kimin umurunda. Esnaf, çiftçi, ihracatçı, turizmci, nakliyeci ise gerilen ilişkilerden ötürü perişan vaziyette ödeyemediği kredilerin altında eziliyor, elindeki avucundakini satarak ayakta kalmaya çalışıyor. Bizler, kardeş ülkemiz, komşumuz Suriye’de yaşanan ve 21 aydır süren savaşa kayıtsız kalamayız. Bu savaşın durdurulması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Unutulmasın ki Ülkemizi kirli oyunlara sokmak isteyen Emperyalistler halkımızın bu duyarlılığı sayesinde pes edecektir. Bizim ülkemizden başka gideceğimiz yerimiz yurdumuz yok, okyanus ötesinde yatacak yeri olanlar böylesi fütursuz politikalar geliştirebilirler fakat bu halkın yaşam alanı misakı-millidir ve halk değerlerine sahip çıkacaktır” dedi.
SAVAŞA GEÇİT YOK PANELİ haberi 27 Kasım 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Sağlık kategorisine Hatay tarafından  13250 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle