Talesemi Dayanışma Derneği Kiretmitçi'ye nezaket ziyaretinde bulundu

 Talesemi Dayanışma Derneği Hatay Şubesi Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, görevine yeni başlayan İl Sağlık Müdürü Mustafa Kiremitçi'yi makamında ziyaret ettiler.
Talesemi Dayanışma Derneği Kiretmitçi'ye nezaket ziyaretinde bulundu
 Kerimoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, derneğin amacının talasemi hastalarının sosyal sorunlarıyla ilgilenmek, tedavilerine katkıda bulunmak ve maddi imkanları yetersiz olan hasta ile ailelerine yardımcı olmak olduğunu belirtti.
     İl düzeyinde hastaların her türlü sorunlarını ilgili kamu kurum ve kuruluşlara dernek olarak illettiklerini ifade eden Kerimoğlu, şöyle devam etti:
     ''Sivil toplum kuruluşu olarak hasta ve ailelerini topluma kazandırma yönünde, iş imkanları konusunda gerekli olan girişimleri göreve geldiğimiz ilk günden bu yana sürdürmekteyiz. Bunun yanında çift taşıyıcı ailelere yönelik başlatılan evlilik öncesi eğitim verilmesi, hasta ve ailelerine yönelik bilgilendirici paneller düzenledik. Talesemi ile mücadele merkezinin kurulmasına öncülük ettik''

     Kerimoğlu, Hatay'dan derneklerine 90 üyenin kayıtlı olduğunu belirterek, göreve başlayan İl Sağlık Müdürü Kiremitçi'ye başarılar diledi.
     Kiremitçi'de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, üzerlerine düşen her türlü görevi yapmaya hazır olduklarını kaydetti.
     Gelecek nesillerin sağlıklı olması için hastalıkla mücadele konusunda yürütülen projelerin sürdüğünü belirten Kiremitçi, dernekle işbirliği içerisinde olacaklarını söyledi.