AMATÖR FUTBOL KULÜP MÜSABAKALARI BİR HAFTA ERTELENDİ

Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Mehmet Öztürk, Ramazan Bayramı tatilinin araya girmesinden dolayı amatör spor kulüp müsabakalarının bir hafta öne alındığını kaydetti.
AMATÖR FUTBOL KULÜP MÜSABAKALARI BİR HAFTA ERTELENDİ
 Öztürk, federasyon binasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte federasyona bağlı 19 bin lisanslı futbol sporcusunun bulunduğunu, bayram tatilinin araya girmesinden dolayı lisans işlemlerindeki gecikmeler yaşandığını, 7 Eylül Çarşamba günü başlaması gereken müsabakaların 14 Eylül Çarşamba günü başlayacağını söyledi.
     Kentte, süper amatör, birinci amatör küme, U19 ile U13 arasında toplam 10 farklı kategoride 226 amatör kulübün mücadele edeceğini belirten Öztürk, lisans işlemlerinin bir hafta içinde tamamlanıp müsabakaların başlangıç tarihine kadar bitirmeyi hedeflediklerini ifade etti.
     Öztürk, özellikle Antakya merkezde tesis sorunu yaşadıklarını, merkezde faaliyet gösteren 22 spor kulübünün Nazım Koka ve Çekmece Belediye sahalarını kullanmak zorunda olduklarını, bazen bir sahada günde 5 müsabaka oynanmak zorunda kalındığını da sözlerine ekledi.