ANTAKYA BELEDİYESPOR ANTRENMANLARA HIZ VERDİ

TÜRKİYE KADINLAR BASKETBOL BİRİNCİ LİGİ -ANTAKYA BELEDİYESPOR İLK ANTRENMANINI 6 SPORCUYLA YAPTI -GENEL MENAJER DENK: -''ANTRENÖR SECERLİOĞLU'NUN BİZİMLE DEVAM EDİP ETMEYECEĞİ 1-2 GÜNE KADAR NETLİK KAZANACAK''

ANTAKYA BELEDİYESPOR ANTRENMANLARA HIZ VERDİ
 - Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi'nin yeni takımı Antakya Belediyespor Kadın Basketbol takımı, sezonun ilk antrenmanını 6 sporcuyla yaptı.
     Antakya Belediyespor Genel Menajeri Mahmut Denk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Atatürk Stadı'nda, yardımcı antrenör Sedat Asarcıklıoğlu ve altyapı antrenörü Ahmet Dönmezer gözetiminde koşu ve kondisyon ağırlıklı kısa süreli ilk antrenmanlarını yaptıklarını söyledi.
 

     ABD'den transfer ettikleri 4 oyuncunun, ülkelerinde ligi sürdüğü için takımla antrenmanlara Ekimin ilk haftasında başlayacaklarını ifade eden Denk, şöyle devam etti:
     ''Geçen sezondan takımda sadece bize yararlı olacağına inandığımız Aslı İnceer kaldı. Onun yanı sıra, BOTAŞ Spor'dan Seda Tabakçı, Optimum TED Koleji'nden Belgin Onbaşı, Gamze Türkoğlu ve Pınar Turan, Antalya Koleji'nden Merve İnce'yi transfer ettik. Bir Türk ve uzun oyuncu daha transfer etmeyi düşünüyoruz. Ayrıca, altyapıdan da 3-4 oyuncuyu (A) kadroya alarak, hem onlara fırsat vereceğiz hem de alternatif oyuncu olarak değerlendireceğiz. 10 gün kentte antrenman yaptıktan sonra, özel turnuvalara katılarak lige hazır gireceğiz.''
     Denk, sporcuların yarın da sağlık kontrolünden geçeceklerini bildirdi.
 
   
     
     -''ANTRENÖR KRİZİ SÜRÜYOR''-
    
     Denk, geçen yıl takımın birinci lige yükselmesinde büyük emeği geçen Mustafa Secerlioğlu'nun bugün yapılan antrenmanda takımın başında olması gerektiğini belirterek, ''Antrenör Secerlioğlu'nun bizimle birlikte devam edip etmeyeceği 1-2 güne kadar netlik kazanacak. Takımın şiddetle moral ve huzura ihtiyacı var. Bizler de bazı konuları tırmandırmak istemiyoruz. Antakya Belediyesi ve Kulüp Başkanı Lütfü Savaş da Mustafa Secerlioğlu ile devam etme arzusunda. Ayrıca, Secerlioğlu'nun kulüple 3 yıllık sözleşmesi var. Secerlioğlu'nun duygusallıktan uzaklaşıp doğru karar vermesini bekliyoruz'' dedi.