''FUTBOLDA HER ZAMAN ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ''

Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Kırıkhanspor'un kulüp başkanı Mete İçcan, Siirtspor maçından sonra çıkan olaylara ve rakip takımın yöneticilerinin açıklamalarına üzüldüklerini belirterek, ''futbolda her zaman şiddetin karşısında'' olduklarını belirtti. 
''FUTBOLDA HER ZAMAN ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ''
İçcan, yazılı açıklamasında, 19 Kasımda İskenderun'da oynanan Kırıkhanspor-Siirtspor maçından sonra istenmeyen olayların yaşandığını, bunun rakip takım taraftarlarının maçın bitiş düdüğüyle birlikte sahaya atlayarak kalecilerine saldırmalarından kaynaklandığını öne sürdü.
     Geçen sezon Siirtspor ile iki maç yaptıklarını, en küçük bir olayın yaşanmadığını hatırlatan İçcan, şöyle devam etti:
     ''Siirtsporlu yöneticilerin maçtan sonra yaptıkları açıklamalar bizleri derinden yaralamıştır. Yöneticilerin açıklamalarında doğu kulüplerini düşman gören camia gibi lanse edilmemize üzüldük. Bizim hiçbir zaman doğu kulüpleriyle sorunumuz olmamıştır.
     Malatya Belediyespor, Diyarbakır Kayapınarspor, Şanlıurfa Belediyespor, Batman Petrolspor, Belediye Bingölspor ve 72 Batmanspor ile karşılaştık. Bu maçlarımızda sahamızda ve deplasmanda en küçük bir olay yaşanmamıştır. Yenildiğimiz zaman rakibimizi tebrik etmesini biliriz. Futbolda her zaman şiddetin karşısındayız. Futbol saha içinde güzeldir. Herkesin buna göre hareket etmesi ve sorumlu davranması gerekmektedir.''