HAKEM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediyesinin d&uuml;zenlemiş olduğu D&uuml;nya Aba G&uuml;reşi ve Geleneksel Sporlar Federasyonu 6. İnternasyonel Aba G&uuml;reşi D&uuml;nya Kupası Şampiyonası hakem semineri ger&ccedil;ekleşti.</strong>
HAKEM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Toplantının amacının 12-13 Eylül 2015 tarihinde Hatay’da yapılacak İnternasyonel Aba Güreşi 6.Dünya Kupası Şampiyonasının gerçekleştirilmesi amacıyla son teknik bilgilerin verilmesi olduğu belirtildi. 
Hakem Semineri, organizasyonla ilgili teknik ve hakemlik konuları ile ilgili önemli çalışmalar yapan Dünya Aba Güreşi  ve Geleneksel Sporlar Eş Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek ve federasyonun ikinci başkanı Muzaffer Ilıcak yönetiminde gerçekleştirildi. 6.Dünya Kupası Şampiyonasına Afganistan’dan Almanya’ya, Azerbaycan’dan Yakutistan’a kadar 30 ülkenin katılacağı bildirildi. 12 Eylül günü yapılacak olan şampiyonaya ait Türk sporcularının seçmesi için de 31 şehrimiz davet edildi. İbrahim Öztek: ''Başkan Savaş'ın Gayretiyle Aba Güreşi Dünya Markası Haline Geldi'' Dünya Aba Güreşi  ve Geleneksel Sporlar Eş Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek:”  Dünyanın en büyük organizasyonundan biri haline gelen ve artık 30’a yakın ülkenin katılımıyla gerçekleşen şampiyonanın kurucusu,kollayıcısı ve dünya çapında bir spor haline getirilmiş olmasında en büyük etken Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’tır. Ve onun gayretleriyle Aba Güreşi artık bir Dünya Markası haline gelmiştir. Bu sayede Türk gelenek ve görenekleri tanıtılmaktadır.Bu sporu yapan aynı kültürün ürünü olan Orta Asyalı kardeşlerimizin yanı sıra Balkanlar'da ve Avrupa’da da aygınlaşmaktadır.Bunun en önemli belirtisi ise 27 Haziran 2015 günü Almanya’da yapılan Uluslar arası 2.Almanya Aba Güreşi Turnuvası ve bu turnuvaya katılan 4 ülke ile 8 takımın katılmasıdır.'' dedi.  Aba Güreşi'ndeki teknik bilgiler verilerek  dikkat edilmesi gereken noktalara değinildi. Verilen eğitim sırasında sporcuların soruları da cevaplanarak gösteri yapıldı. Yoğun ilgi gören eğitim sonrasında sporculara sertifika verildi. Dünya Aba Güreşi  ve Geleneksel Sporlar Eş Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ‘a teşekkür ederek sporculara başarılar diledi.Hakem semineri sonrasında katılımcılara, Dünya Aba Güreşi  ve Geleneksel Sporlar Eş Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek ve federasyonun ikinci başkanı Muzaffer Ilıcak tarafından sertifika verildi.
HAKEM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ haberi 12 Ağustos 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Spor kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1390 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle