HATAY DA ERHAN AKSAY FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

TURNUVANIN PROTOKOL MAÇINDA VALİ, BELEDİYE BAŞKANI, ESKİ ADALET BAKANI ERGİN İLE KURUM MÜDÜRLERİNİN YER ALDIĞI TAKIMLARI KARŞILAŞTI
HATAY DA ERHAN AKSAY FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI
Hatay'ın Anavatana katılışı kutlamaları kapsamında, Antakya Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ''Erhan Aksay Futbol Turnuvası'' başladı.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Nazım Koka Stadı'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, bu yıl 27'ncisini düzenledikleri turnuvanın artık karnaval havası içerisinde geçtiğini söyledi.
     Turnuvaya 5 grupta 40 takımın katıldığını ifade eden Savaş, maçların kentin hoşgörü ve dostluk ortamına yakışır bir havada geçmesi temennisinde bulundu.
 
     Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin de seçim çalışmalarına ara vererek güzel bir etkinliğe katıldığını kaydetti.
     Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Rıza Tütüncüoğlu ise turnuvaya ilginin her geçen yıl daha da arttığını söyledi.
     Konuşmaların ardından Antakya Belediyesi Mehteran Takımı konser verdi ve katılanlara mercimekli pilav ikram edildi.
     Daha sonra turnuvanın, Nazım Koka Stadı'ndaki protokol maçında, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Savaş, Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ayan ile kurum müdürleri, Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Şaul Cenudioğlu ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin yer aldığı kırmızı ve beyaz takımlar karşılaştı.
 
 
     Karşılaşmanın başlama vuruşunu Başkan Savaş, merhum Erhan Aksay'ın eşi Meziyet Aksay ve Belediye Başkanı Savaş yaptı.
     Eski Adalet Bakanı Ergin'in de bir gol attığı maç 2-2 berabere sona erdi.
     Protokol maçının ardından Antakya Belediyesi takımı ile Dom Kabilesi Kültürünü Araştırma Geliştirme Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DOMDER) maç yaptı.
     Dereceye giren takımlara Hatay'ın Anavatana katılışı kutlamalarında kupa verileceği bildirildi.