HATAYLI ATLETİN BAŞARISI

Atletizm Milli Takımı Antrenörü Mecit Ölçer, barajı aşmayı başaran Emine Hatun Tuna'nın Fransa'da gerçekleştirilecek ''Yıldızlar Dünya Şampiyonası''na katılacağını söyledi.
HATAYLI ATLETİN BAŞARISI
Ölçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 14-15 Mayıs'ta Adana'da yapılan ''Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda bin 500 ile 3 bin metrede birinci olan Tuna'nın 6-10 Temmuz tarihleri arasında Fransa'nın Lillie Kenti'nde gerçekleştirilecek Yıldızlar Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazandığını kaydetti.
     Tuna'nın, Fransa'nın ardından 23-30 Temmuz tarihleri arasında Trabzon'da gerçekleştirilecek ''11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'na da (EYOF) katılacağını ifade eden Ölçer, şöyle devam etti:
 

     ''5 yıldır atletizm yapan Emine Hatun Tuna'nın, kısıtlı olanaklara rağmen Ankara'da yapılan Balkan Ülkeleri Şampiyonası'nda Balkan ikinciliği ve Slovakya'da yapılan Liseler Dünya Şampiyonası'nda üçüncülüğü bulunmaktadır. Geçen hafta Adana'da yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nda bin 500 ve 3 bin metrede Türkiye şampiyonu oldu. Barajı aşan Tuna, Fransa'da yapılacak 'Yıldızlar Dünya Şampiyonası'na gidecek. Tuna, daha sonra da Trabzon'da yapılacak 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'na katılacak. Her iki yarışta Tuna'nın dereceye gireceğine inanıyorum. Atletizm Federasyonu'nun katkısıyla Antalya, Eskişehir ve Kayseri'de 3 ayrı kamp yapan Tuna, formunun zirvesinde. Henüz 16 yaşında olan Emine Hatun Tuna'yı geleceğin Süreyya Ayhan'ı olacak görüyoruz. Sponsor kuruluşlardan destek bekliyoruz.''
HATAYLI ATLETİN BAŞARISI haberi 24 Mayıs 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Spor kategorisine Hatay tarafından  26590 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle