HATAYSPOR'DA BAŞARININ SIRRI KENETLENME

Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Hatayspor'un kulüp başkanı Hikmet Çinçin, ''Kentin dinamikleri kenetlenince kulüpte kurumsallaşma ve başarı sağlandı'' dedi.
HATAYSPOR'DA BAŞARININ SIRRI KENETLENME
 Çinçin, yönetim kurulu üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında, 13 haftadır yenilmediklerini ve ilk yarıyı en yakın rakiplerine 5 puan fark atarak lider tamamladıklarını, aynı başarıyı ikinci yarıda da sürdüreceklerini söyledi.
     Devre arasını Antalya ve Dubai'de yapacakları 2 ayrı kamp, antrenman ve özel maçlarla değerlendireceklerini ifade eden Çinçin, şöyle devam etti:
     ''Kentin dinamikleri kenetlenince kulüpte kurumsallaşma ve başarı sağlandı. Özellikle, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ile Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın katkılarını asla unutamayız. Sezon başında kimseye şampiyonluk sözü vermedik. Ancak, şampiyonluğa oynayacak bir ekip hazırladık. Sezon başında transfer ettiğimiz 19 futbolcuda yüzde 95 isabet sağladık. 13 haftada yenilgi yüzü görmedik. Başarıda emeği geçen yönetici, teknik kadro ve sporcuları kutluyorum.''
     Kulübü devraldıktan sonra 1 milyon 613 bin TL harcama yaptıklarını bildiren Çinçin, Hatayspor'un marka değerini artırmak için girişimlerde bulunduklarını, yeni yıl takviminin yanı sıra Antakya Belediye Parkı'nda kendilerine tahsis edilen stantta Hatayspor forması ve ürünleri satacaklarını kaydetti.
     Çinçin, şirketleşmek için araştırma yaptıklarını, altyapıya ve tesisleşmeye ağırlık vereceklerini, devre arasında bütçe ve bünyelerine uygun 3-4 futbolcu transfer etmeyi düşündüklerini sözlerine ekledi.