Kulüplerarası Artistik Jimnastik Hatay Şampiyonası

Kulüplerarası Artistik Jimnastik Hatay Şampiyonası, 16'sı erkek 30 sporcunun katılımıyla yapıldı.
Kulüplerarası Artistik Jimnastik Hatay Şampiyonası
 Antakya Spor Kompleksi Vali Utku Acun Jimnastik Salonunda düzenlenen şampiyonaya katılan sporcular birbiriyle kıyasıya mücadele etti. Şampiyonada derece elde eden sporculara, çeşitli ödüller verildi.
     Jimnastik Federasyonu İl Temsilcisi Özcan Özdemir, şampiyona sonunda yaptığı açıklamada, sporcuların performanslarının test edilmesi ve eksiklerin giderilmesi amacıyla yapılan şampiyonanın, 2012 yılında yapılacak yarışmalara hazırlık niteliği taşıdığını belirtti.
     2012 yılında yarışma maratonunun Şubat ayında başlayacağını vurgulayan Özdemir, sezon boyunca Kulüplerarası Artistik Jimnastik Türkiye Şampiyonası Etap Yarışmaları ile Akdeniz Şampiyonası, Okullararası Türkiye Şampiyonası, özel turnuvalar ve değişik gelişim kamplarına katılacaklarını söyledi.

     Özdemir, Türkiye Jimnastik Federasyonu tarafından 4 ay önce uluslararası yarışmalarda kullanılan aletlerin kente gönderildiğini ve jimnastik salonunun Türkiye'nin sayılı salonlarından biri olduğunu bildirerek, ''Salonumuz malzeme yönünden artistik jimnastik branşında en üst düzeyde sporcu yetiştirmeye müsait duruma geldi'' dedi.
     Sporun ülke genelinde istenen seviyeye gelememesindeki başlıca nedeninin sistemsiz ve denetimsiz çalışmalar olduğuna dikkati çeken Özdemir, şöyle konuştu:
     ''3,5-4 yaşında başlanan jimnastik sporunu yapan çocukların enerjilerini doğru yönde kullanan, fiziksel ve ruhsal özellikleri gelişmiş, spor ahlakı, kültürü, disiplini kazanmış ve kötü alışkanlıklardan arınmış bireyler olması gerekmektedir. Bilimsel verilere ve tekniklere dayalı testlerle çocukların ilgi ve yeteneğine uygun spor dalına yönlendirilip, hem ilimiz jimnastiğinin hem de diğer branşların gelişimine katkı sağlanabilmesi için daha sistemli, denetimli, disiplinli ve özverili çalışmalar yürütmemiz gerekiyor.''