MARATONDA ÜÇÜNCÜ OLAN ESEN HEDEFİM 2012 LONDRA OLİMPİYATLARI

Geçen hafta Samsun'da gerçekleştirilen ''Uluslararası Samsun Yarı Maratonu''nda üçüncü olan Nilay Esen, hedefinin önümüzdeki yıl yapılacak ''Londra Olimpiyatları'na katılmak olduğunu söyledi.
MARATONDA ÜÇÜNCÜ OLAN ESEN HEDEFİM 2012 LONDRA OLİMPİYATLARI
 Esen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 21 kilometrelik yarı maratonda, güçlü rakiplerine rağmen 1 saat 16 dakika 4 saniyelik derecesiyle kürsüye çıkmayı başardığını söyledi.
     Hedefinin olimpiyat barajını aşmak olduğunu ifade eden Esen, şöyle devam etti:
 
  
     ''Defalarca Türkiye birinciliği, Balkan şampiyonluğu, Trabzon Yarı Maraton'u birinciliği, Avrasya Maratonu ikinciliği, Avrupa altıncılığı gibi derecelerim bulunmasına rağmen en büyük hedefim olimpiyatlara katılmak. Şu anda 42 kilometrelik maratonda en iyi derecem 2. 44. 40, olimpiyat (B) barajı 2.41, (A) barajı ise 2.37'dir. Olimpiyatlara daha bir yıl zaman var. Sponsor kuruluşların desteğiyle derecemi geliştirerek ve barajı aşarak olimpiyatlara Hatay'dan katılan ilk atlet olacağım.''
     Esen, 2013 yılında Mersin'de gerçekleştirilecek Akdeniz Oyunları'nın barajını da geçeceğine inandığını belirterek antrenörü Mecit Ölçer ile kendine önemli katkı sağlayan Dr. Umut Emin Abdulhayoğlu'na teşekkür etti.