TÜRKİYE BAYANLAR BASKETBOL 2. LİGİ

TÜRKİYE BAYANLAR BASKETBOL 2. LİGİ -ANTAKYA BELEDİYESPOR TEKNİK SORUMLUSU SECERLİOĞLU: -''9 TRANSFER YAPTIK. BİR ABD'Lİ OYUNCU İLE ANLAŞARAK TRANSFERİ KAPATACAĞIZ''
TÜRKİYE BAYANLAR BASKETBOL 2. LİGİ
Türkiye Bayanlar Basketbol 2. Ligi (B) Grubu takımlarından Antakya Belediyespor Bayan takımı yeni sezona iddialı hazırlanıyor.
     Takımın teknik sorumlusu Mustafa Secerlioğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezon hazırlıklarına geç başladıklarını, buna rağmen yaptıkları transfer ve hazırlıklarla açığı kapattıklarını söyledi.
     Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın bayan basketbol takımına özel ilgi gösterdiğini, bunun kendilerini olumlu teşvik ettiğini ifade eden Secerlioğlu, şöyle devam etti:
     ''Takımı 10-15 gün içinde oluşturduk. Basketbol ailesini yakından tanıdığım için bu konuda sıkıntı yaşamadım. İyi bir ekip oluşturduk. 9 transfer yaptık. Bir ABD'li oyuncu ile anlaşarak transferi kapatacağız.
     Günde çift antrenmanla lige hazırlanıyoruz. İlk maçı 30 Ekimde sahamızda Antalya Koleji ile yapacağız. Lige galibiyetle başlamayı arzu ediyoruz. Sporcularımıza güveniyorum. Birinci hedefimiz play-off grubuna kalmak ikinci hedefimiz de bir üst kümeye terfi etmek. Bizi grupta Edremit Belediyespor, Nalllıhan Belediyespor ve Nesibe Aydın Okulları Spor kulübü zorlar.''
     Çevre illerdeki takımlarla özel maçlar yapacaklarını ve turnuvalara katılarak eksiklerini gidereceklerini ifade eden Secerlioğlu, ''Takımda Antakya'dan bir tek sporcu yok. Bu durum beni ve Belediye Başkanı Savaş'ı çok rahatsız ediyor. Okul ve kulüplerle koordineli çalışarak en yakın hedefte altyapı oluşturarak kendi sporcularımızı yetiştireceğiz. Takıma herkesin sahip çıkmasını bekliyoruz'' diye konuştu.