115 öğrenci Çanakkale gezisine gönderildi

- Dörtyol Belediyesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği işbirliğiyle hazırlanan proje kapsamında, Dörtyollu 115 öğrenci Çanakkale gezisine gönderildi.
115 öğrenci Çanakkale gezisine gönderildi
 Hükümet Konağı önünde düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Kaymakam Hacı Hasan Özyiğit, ilçedeki okullarda eğitim gören 12-18 yaş arası öğrencilerin vatan, millet duygusunu pekiştirmek, cennet vatan uğruna verilen mücadeleyi yerinde görmelerini sağlamak amacıyla yürütülen projenin anlamlı olduğunu söyledi.
     Öğrencilerin, görecekleri yerlerin heyecanını yaşadığına şahit olduklarını vurgulayan Özyiğit, ''Uzun bir çalışmanın ürünü olan bu projenin yürütülmesinde emeği geçenleri kutluyor, öğrencilerimizin ve görevlilerin sağ salim gidip gelmelerini diliyorum'' dedi.
    
     Belediye Başkanı Fadıl Keskin de projenin finansmanını ve organizasyonunu karşıladıklarını belirterek, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekiplerinin gece gündüz çalışarak, 115 aile ile tek tek görüşüp proje hakkında bilgiler verdiğini ve aileleri aydınlattığını ifade etti.
     Bilgilendirmeler neticesinde öğrencilerin geziye büyük ilgi gösterdiğini anlatan Keskin, ''Bu tür kültür hizmetlerimiz devam edecektir. Umut ederim ki ilerleyen zamanlarda yeni bir organizasyon daha yaparız'' diye konuştu.
     Çanakkale başta olmak üzere Bursa ve Konya'daki tarihi yerlerinde ziyaret edileceği 4 gün sürecek gezide 18 memur, 2 öğretmen 2 idareci ve 115 öğrencinin yer aldığı belirtildi.
     Konuşmaların ardından otobüslere bindirilen öğrenciler, aileleri ve yetkililer tarafından uğurlandı.