24 Temmuz Basın Bayramı

 Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Türk basınında sansürün kaldırılışının yıl dönümünde kutlanan ''24 Temmuz Basın Bayramı'' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
24 Temmuz Basın Bayramı
 Lekesiz, demokratik hayatın devamlılığı için en önemli yapı taşlarından birinin, tarafsız ve özgür basının varlığı olduğunu belirtti.
     Basının, kamu yararını gözeterek, halkın doğru haber alma hak ve özgürlüğünü kullanması konusunda önemli bir görevi ifa ettiğini anlatan Lekesiz, şunları kaydetti:
     ''Basının, kısıtlamalara maruz kalmadan çalışmalarını özgür bir ortamda sürdürmesi, demokrasimizi güçlendirirken, kamuoyunun duyarlılığını artırmakta ve bilinçlenmesine katkı sağlamaktadır. Diğer taraftan basının özgürlüğü ve çok sesliliği, insanlarımızın farklı düşüncelere saygı duymalarına imkan vermekte ve birlikte yaşama kültürüne zemin oluşturmaktadır.

     Basın mensuplarımızın, çalışmalarını evrensel değerler ışığında, sorumluluk duygusu içerisinde sürdüreceğine inancım tamdır. İlimizde yüzyıllardır günlük hayatın bir parçası olarak yaşanan hoşgörü ikliminin devam ettirilmesi noktasında da değerli basın mensuplarımıza da önemli görevler düşmektedir. İfade özgürlüğü çerçevesinde, insan haklarına saygılı ve toplumsal değerleri dikkate alan bir basın anlayışıyla demokratik ülkeler düzeyinde bir basın kültürü oluşturmanın ortak çabası içerisinde olmalıyız.'' 
    
24 Temmuz Basın Bayramı haberi 23 Temmuz 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  90765 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle