40.GÜNÜNDE 40 DAKİKALIK SAYGI DURUŞU

 Reyhanlı  İlçesi'nde meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybeden 52 kişiden biri olan 17 yaşındaki Oğulcan Tuna'nın babası ve arkadaşları 40'ıncı günde 40 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

40.GÜNÜNDE 40 DAKİKALIK SAYGI DURUŞU
Fidanlık Mahallesi'ndeki evlerinde Oğulcan Tuna için mevlit okutan baba Ahmet Tuna ile arkadaşları Atatürk Anıtı'na gitti. Burada 'Savaşa hayır, yaşasın halkların kardeşliği', 'Oğulcan Tuna ölümsüzdür', 'Her direnişe bin selam çapulcuyuz, şehitlerine sahip çık Reyhanlı  pankartı açan arkadaşları 40 dakikalık saygı duruşunda bulundu.
 
Acılı baba Ahmet Tuna burada yaptığı açıklamada, "Bir terör saldırısı sonucu çocuklarımız vefat etmiştir. Biz de 40'ıncı gününde anmak istedik. Tek söyleyeceğimiz şu bundan sonra çocuklarımız ölmesin. Bizler Reyhanlılı Hataylı olarak etten tırnak içindeyiz. Kardeşçe yaşamayı bileceğiz. Ne mutlu ki biz Türk'üz, Türklüğümüzle gurur duyuyoruz. İçimizdeki nifak tohumlarına her zaman karşıyız. Bizim tek bir amacımız var. Bu ülkeyi barış ve huzur içerisinde yaşatmak, savaşa hayır" dedi. Açıklama ve saygı duruşunun ardından grup dağıldı.