5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ

 Vali Mehmet Celelettin Lekesiz, bireyin hak ve özgürlüklerinin kullanılmasında ve savunulmasında avukatlara büyük görev düştüğünü belirtti.
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
 Lekesiz, ''5 Nisan Avukatlar Günü'' nedeniyle yayınladığı mesajında adaletin hiç şüphesiz toplumların huzurlu ve güvenli bir ortamda hayatlarını sürdürmelerinin temel şartı olduğunu belirtti.
     Bir hukuk devleti olan ülkede bireyin hak ve özgürlüklerini kullanmasında ve savunulmasında avukatların önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Lekesiz, hukuk devletinin temel öğelerinden savunma görevini üstlenen avukatların , bireyleri bilgilendirip,yönlendirerek bu haklarının korunmasına yardımcı olduklarını kaydetti.
     Adaletin sağlanmasına hizmet eden avukatların, vatandaşların devlete olan güvenlerini pekiştirmekte, yurttaş-devlet ilişkilerinin uyumlu bir şekilde devam etmesini sağladıklarını aktaran Lekesiz, meslek etiğine ve kanunlara bağlı avukatların ve özellikle Hatay Barosu avukatlarının 5 Nisan Avukatlar Gününü kutladığını ifade etti.
 

5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ haberi 04 Nisan 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  90385 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle